Zaawansowane prace w ogrodzie – co się przyda?

Posted on 07/01/2020 7:33am

Przygotowanie ogródka do wiosennego sezonu najczęściej wiąże się z pracami na wielu etapach. Bardzo często trzeba zacząć od przekopania gleby. Podczas preparowania gleby do rozsiewu kwiatów, możemy mieć problem ze zrobieniem wgłębień właściwej głębokości.


więcej u nas
Author: flickr.com
Source: flickr.com
Przyczyny tych problemów mogą być bardzo dziwne — twarda gleba albo korzenie siedzące głęboko pod powierzchnią ziemi. W takich sytuacjach może okazać się, że musimy sięgnąć po sprawdzone sprzęty, które znacznie ułatwiają i przyspieszają ogrodowe zmagania. Tu użyteczny jest sięgający głębokich warstw świder glebowy.

Jednoosobowy świder glebowy (tu zamówisz), choć może jego nazwa brzmi poważnie, nie jest wyspecjalizowanym sprzętem.

Absorbujący artykuł? Jeżeli tak sądzisz, kliknij bez ociągania ten link, gdyż w witrynie (http://alufinish.pl/pl/o/alfipas-59.html), którą tu odnajdziesz, również jest coś ciekawego!

Jeżeli jest to świder spalinowy, jest wyposażony w system antywibracyjny, dużą poduszkę amortyzującą i hamulec wiertła (gdyby wiertło trafiło na kamień albo twardy konar). Ponadto jest całkiem lekki i poręczny i pozwala na dużo szybszą i owocniejszą pracę, lecz wymaga dodatkowych nakładów finansowych, gdyż trzeba uzupełniać w nich paliwo i olej. Możemy używać również świdra manualnego, który działa jedynie przy użyciu siły naszych mięśni i nie ma podłączenia do prądu, więc jego zupełny koszt to koszt zakupu. Sprawdzi się on na pewno przy wywiercaniu mniejszych wgłębień, właśnie pod sadzonki roślin, krzewy i drzewka. Świder występuje również w modelu dwuosobowym i jest przeznaczony do prac w trudnych warunkach, przykładowo - przy wyznaczaniu miejsc na drzewa, lub także niekoniecznie do prac tylko w ogródku. Możemy go użyć na bardzo wiele sposobów i zrobić z niego użytek przy zagospodarowywaniu wolnej przestrzeni, na przykład przygotowując otwory pod słupki, płotki, parasol albo wiatę.

Jeżeli wiemy, jaki model nam się podoba, możemy poszukać go w internecie, podobnie jak kosiarkę czy ząb sprężynowy. Ich opisy są często dość obszerne, żebyśmy mogli upewnić się, że dokładnie o ten model nam chodzi. W sieci pojawiają się również narzędzia używane, lecz jeżeli będziemy się na takie decydować, zwróćmy uwagę na to, aby były całkiem sprawne, a nie przechodzone. Ponieważ jest to sprzęt dość rzadko używany, można dogadać się z sąsiadami lub rodziną i kupić go na spółę. Ceny modeli używanych są całkiem korzystne, natomiast kupno nowego świdra glebowego zapewnia nam też kartę gwarancyjną producenta i serwisowanie sprzętu w razie konieczności.

Takie narzędzie, jak podkaszarka, świder albo ząb sprężynowy, sprawdzają się podczas prac w ogrodzie.

Wypytujecie nas często o naszą nową witrynę. Oto ona. Trzeba wejść w podany link i można zobaczyć tu (http://fmk.pl/piora-slimakow/) nowe zajmujące wpisy.

Choć nie używamy ich codziennie, ich kupno zwraca się w postaci ładnego, zadbanego ogrodu.

Tags: Urządzenia, maszyny, maszyny rolnicze