Wykorzystanie kompresorów

Posted on 25/06/2021 2:22pm

Kompresor to wszechstronne narzędzie, które zdecydowanie sprawdza się na każdym obejściu. Musimy odkręcić koła w aucie, lub korzystać z pneumatycznych szlifierek? To urządzenie na pewno ułatwi nam życie i zaoszczędzi wiele cennego czasu. Kompresor dobrze sprawdzi się także w warsztatach naprawczych i na placu budowy, w wulkanizacji czy podczas domowego remontu.


sprężarka tłokowa
Source: http://www.pneuma.pl/
Jak znaleźć model, który spełni nasze oczekiwania? Na jakie dane techniczne zwrócić największą uwagę? Wszystko zależy od jego przyszłych zastosowań. Gdy poszukujemy kompresora do użytku własnego, nie jest konieczne aby koncentrować się na drogich modelach. Zazwyczaj dobrze spisuje się ciśnieniowy zestaw przenośny o napędzie elektrycznym.

Zaciekawił Cię nasz artykuł? Jeśli tak, to w źródle (https://www.metfix.com.pl/oferta/elementy-zlaczne/kotwy-nierdzewne/) także znajdziesz coś, co okaże się godne Twojej uwagi. Kliknij więc tu!

Do pompowania kół w samochodzie, czyszczenia narzędzi czy nawadniania działki polecany jest kompresor olejowy.

Do zakładów pracy wymaga się na ogół wyższych parametrów. Zwróćmy szczególną uwagę na pojemność butli i moc elektryczną. Takie kompresory zwykle znajdują zastosowanie w warsztatach samochodowych i warsztatach wulkanizacyjnych. Profesjonaliści zaufali marce Metabo, marce znanej w ponad stu krajach. Kompresor filtry do kompresorów Metabo potrafi pracować w najtrudniejszych warunkach (kompresory firmy Metabo). Moc, bezpieczeństwo i żywotność w połączeniu z innowacyjną techniką powodują, że marka zyskała miano lidera na tle pozostałych.


Przed kupnem zastanówmy się jakiego urządzenia potrzebujemy: stacjonarnego czy przenośnego. Nie budzi naszej wątpliwości, że jeśli maszyna będzie wykorzystywana na budowie, mobilność kompresora byłaby jak najbardziej zalecana. Wszak niełatwo zgadnąć, w jakich warunkach ekipa remontowa będzie używała sprężarki. W związku z tym, zwróćmy uwagę na wagę urządzenia, a także łatwość jego przenoszenia. Z reguły przenośne kompresory tego typu wyposażone są w 2 lub 4 koła jezdne. Niezależnie od zastosowania sprężarki jest to zakup, który prędzej czy później na pewno się opłaci. Jej skuteczność, łatwość w instalacji oraz wszechstronność zastosowań czyni z niej narzędzie niezbędne w każdym gospodarstwie domowym i zakładzie pracy.

Tags: Urządzenia, wulkanizacja, kompresor olejowy