W jaki sposób najlepiej chronić silnik pojazdu przed zanieczyszczeniami?

Posted on 23/11/2021 7:26am

Silnik samochodu działa na najwyższych obrotach. W powietrzu przez niego zasysanym, pełno jest zanieczyszczeń|. Pyłki, drobinki piachu, sadza i kurz zaniżają sprawność mocy silnika. Nie można jednak ich uniknąć. Silniki spalinowe zasysają ogromne ilości powietrza, nawet do 10-11 metrów sześciennych na jeden litr benzyny!


Najlepszym patentem ochrony silnika każdego auta są filtry powietrza. Dopasowane do wymogów każdego silnika, wyróżnia je duży stopień pochłaniania zanieczyszczenia. Takie filtry od ręki można kupić zarówno w sklepach stacjonarnych, ale też online. Ich ceny zmieniają się zależnie od modelu i rodzaju auta. Warto się jednak przygotować na koszt od paru do nawet kilkuset złotych.

Kliknij ten odnośnik oraz zobacz więcej naprawa tłumików wrocław dokładniejszych wiadomości odnoszących się do analizowanego tu artykułu. Z pewnością jest on bardzo ekscytujący.

Kupując trzeba pamiętać, że filtry dedykowane są dla danych typów aut.Aby całościowo dbać o kondycję silnika, samo zastosowanie filtrów to za mało. Powinno się dbać, aby były czyste oraz cyklicznie zamieniane. Jest to aż tak łatwe, że można zrobić to samemu. Filmy ze wskazówkami i sugestie internautów można znaleźć na forach oraz profesjonalnych blogach . Regularna wymiana jest tak ważna, ponieważ zatkane filtry nie działają jak by mogły. Potęgują spalanie paliwa, ograniczają siłę silnika, ale mogą też uszkadzać cylindry oraz tłoki. Filtry powietrza powinny być zatem zastępowane minimum raz w roku, po przebyciu ok. 20 tys. kilometrów. Należy zwrócić też uwagę, że samochody poruszające się przykładowo po dużych ośrodkach miejskich, powinny być często sprawdzane.

Jeśli chcesz zobaczyć coś bardzo ciekawego, spójrz na witrynę (http://www.convi.pl/tasmy-chevron/) tej spółki, zobaczysz u nich dużo bardzo tanich ofert.

Biorąc pod uwagę znaczne zanieczyszczenie atmosfery w aglomeracji, silnik wystawiony jest na dużą liczbę zanieczyszczeń. W razie zapchania, filtr powinno się natychmiast zamienić.


Współczesne filtry powietrza przede wszystkim ochraniają silnik przed zanieczyszczeniami i przedłużają jego pracę. Co również ważne, wiele firm je produkujących kładzie także nacisk na przyjazne środowisku rozwiązania w procesie ich wytwarzania. To silnik tworzy serce każdego samochodu – należy zadbać o jego wspomaganie i ochronę.

Tags: samochody, Silnik, auta, pojazdy, paliwa, benzyny