W jaki sposób kupić wytrzymałe blachy trudnościeralne Hardox?

Posted on 07/10/2020 4:07pm

Hardox jest światowym liderem w zakresie blach trudnościeralnych. Materiały Hardox są stworzone do wykorzystania w trudnych warunkach. Piasek, kopaliny, złom i inne podobne materiały nie są w stanie wyrządzić żadnej szkody trudnościeralnym blachom Hardox. Blachy Hardox produkowane są w kilku: gatunkach; wymiarach oraz twardościach.


Do najbardziej typowych rodzajów ścierania należą ścieranie ślizgowe i uderzeniowe. Cząstki ścierne znajdują się w wąskiej szczelinie pomiędzy dwoma sztywnymi powierzchniami - powodują ścieranie zw.z zgniataniem, które jest jednym z podstawowych typów ścierania. Każdy materiał jest specyficzny i w innym stopniu przyczynia się do powstawiania uszkodzeń związanych z określonym rodzajem ścierania. Twardość to własność, która zapewnia świetną ochronę przed zużyciem w czasie całego okresu użytkowania blach Hardox.Twardość minimalizuje zużycie, ponieważ krawędzie materiału ciernego mają trudności z wrzynaniem się w twardą powierzchnię. Twardość nie jest tylko i wyłącznie powierzchniowa, lecz odznacza całą gamę materiałów Hardox. Recycling, na przykład fragmentacja odpadów, stawia wysokie wymagania przed sprzętem -

Blacha
Author: Mark Gaw
Source: http://www.flickr.com
Jeśli stosowane materiały zużywają się za szybko, oznacza to też wysokie koszty. By utrzymać produktywność i konkurencyjność, kluczowe jest użycie solidnych materiałów. Rozwiązaniem w tym wypadku mogą być blachy Hardox. Hardox świetnie sprawdzają się podczas drogowych prac budowlanych. Wykonywanie wykopów jak i transport materiału to typowe aktywności prowadzące do eksploatacji sprzętu. Poprzez zastosowanie stali Hardox do produkcji elementów eksploatacyjnych oraz maszyn można znacznie zaoszczędzić czas za sprawą zwiększonej ładowności, co z kolejno przyśpiesza oddanie drogi do użytku. Prace wykonywane w kopalniach odkrywkowych jak i kamieniołomach stawiają spore wymagania co do sprzętu. Pójście na kompromis co do ochrony przed ścieraniem może okazać się kosztowne. Blachy Hardox to znakomite korzyści dla przemysłu górniczego i wydobywczego na każdym etapie produkcji.


Blacha metalowa
Author: José Ramón Polo López
Source: http://www.flickr.com
Blacha trudnościeralna Hardox to powszechnie znana i najbardziej ceniona stal na świecie. Wyjątkowe własności tych blach (przeczytaj więcej o gięcie profili -> http://www.multitech.org.pl/giecie-blach/) polegają na:niesamowitych właściwościach wytrzymałościowych oraz optymalnych tolerancjach wykonania mimo twardości. Blachy trudnościeralne Hardox można ciąć, przy użyciu techniki cięcia na gorąco oraz na zimno. Metoda cięcia na zimno, obejmuje cięcie strumieniem wodnym, przycinanie, piłowanie. Sprawdź więcej: .
Sposób na gorąco to cięcie tlenowe, plazmowe cięcie blach oraz cięcie (szczegóły tu...) laserem.
Docięte blachy można wiercić, gwintować, frezować, ale i zwijać do różnorodnych kształtów na przykład kręgów, rur tudzież lejów itp.

Tags: sprzęt, blacha, przemysł, produkt