Urządzenia na straży ludzi

Posted on 11/07/2018 3:54pm

W dawnych czasach płomień był zabójczym zagrożeniem. W zbudowanych przeważnie z drewna miastach, gdy zapalił się jeden budynek, istniało prawdopodobieństwo, że ogień zajmie całe kwartały. Wtedy nie funkcjonowała jeszcze zbawienna automatyka przemysłowa, która chroniłaby domy i wytwórnie.
afg, automatyka przemysłowa
Author: www.afg.poznan.pl
Source: www.afg.poznan.pl
Dzisiaj nad szarymi obywatelami pieczę ma wyszkolona straż ogniowa, a w wielkich halach fabrycznych i hurtowniach są montowane świetne urządzenia, takie jak klapy (przetestuj klapy ppożafg.poznan.pl) dymowe. Takie klapy mają za zadanie wypychanie dymu na dwór, kiedy w hali pojawi się ogień. To kluczowe dla bezpieczeństwa ludzi, którzy w czasie pożaru pracują w hali wytwórczej. Innymi ważnymi zabezpieczeniami są wykrywacze dymu, które alarmują ludzi, kiedy wyczują dym. To ważne, ponieważ o wiele szybciej jest zdusić pożar (rzuć okiem na ostrzegacz pożarowy zobaczysz na tej stronie ), który jeszcze się nie rozpowszechnił. Niestety, minusem takich wykrywaczy jest to, że nierzadko fałszywie piszczą, gdyż wykrywają na przykład dym z papierosów. Wszelkiego typu zabezpieczenia przeciwpożarowe w halach są periodycznie badane przez specjalistów. Tutaj pełna oferta firmy

- strona główna
Kolejnym przykładem automatycznych sprzętów są duże klimatyzatory, których zadaniem jest przewietrzanie pomieszczeń. Takie wentylatory są potrzebne w placówkach, w których gromadzą się ludzie – na przykład w halach teatralnych lub kinowych. Pełnią one także istotną funkcję w przypadku pożaru, bo potrafią szybko przerzedzić szkodliwy dla ludzi dym. Należy pamiętać, że podczas pożaru dużo osób ginie z powodu trujących dymów, spowodowanych przez żarzące się sztuczne materiały.
Należy wiedzieć, że najlepszym sprzętem przeciwpożarowym jest odpowiednio przeszkolony człowiek, który orientuje się, jak należy się zachowywać w sytuacji ognia. Z tego powodu każdy członek personelu powinien zaliczyć porządne szkolenie z dziedziny BHP. Takie szkolenie może zdawać się stratą czasu, jednak praktyka dowodzi, że często może uratować zdrowie.

Tags: automatyka, BHP, pożar