Uniwersalne urządzenia do pakowania wykorzystywane w przemyśle spożywczym.

Posted on 14/05/2019 12:19pm

Zdecydowana większość towarów i produktów oferowanych w sklepach posiada jakieś opakowanie. Niekiedy jest ono nieduże i proste, a czasami parę razy większe od sprzedawanej rzeczy. Podczas produkcji pakowanie jest niezwykle ważne, bo wtedy właśnie jest przygotowanie produktów do sprzedaży albo złożenia do magazynu.
Dzisiaj rzadko do pakowania używani są pracownicy, z reguły tę rolę spełniają specjalne maszyny pakujące. Wykorzystując pełną automatyzację taki proces może przebiegać znacznie sprawniej, będzie równieżtakże znacznie bardziej dokładny i wydajny. Maszyny pakujące są oferowane w wielu różnych wersjach i typach. W części zakładów, przy nietypowej produkcji instaluje się indywidualne linie pakownicze, specjalnie dostosowane do oczekiwań zamawiających (zobacz najchętniej wybierane modele). Lecz coraz częściej kupujący wybierają uniwersalne automaty do pakowania, które po pierwsze pozwalają na pakowanie (zgrzewarka do tacek) najróżniejszych towarów, a poza tym są łatwe do uruchomienia w dużej części przemysłowych zakładów, posiadających linię produkcyjną czy zajmujących się rozprowadzaniem niektórych towarów.


Maszyna do pakowania
Author: Simon Berry
Source: http://www.flickr.com
Wśród urządzeń pakujących parę z nich wyróżnia się na tle pozostałych. W wielu zakładach przemysłowych stosuje się zautomatyzowane linie produkcyjne, które zajmują się praktycznie wszystkimi operacjami, łącznie z układaniem zapakowanych towarów na paletach zbiorczych (zobacz - ). Systemy automatyczne mają szereg czujników pozwalających na jak najsprawniejsze zarządzanie procesami produkcyjnymi. Dość często używane są także kartoniarki, ten rodzaj maszyn pakujących jak sama ich nazwa wskazuje, będzie służyć do pakowania towarów w kartonowe pudełka. Ten typ maszyn używany jest najczęściej w przemyśle spożywczym, kosmetycznym i chemicznym, ale sprawdzą się w takich miejscach, gdzie konieczne będzie ulokowanie przedmiotu w pudełku. Z kolei do towarów sypkich, na przykład takich jak jak cukier, mąka, ryże i makarony używa się maszyn z dozownikami, pozwalają one na zapakowanie odmierzonych porcji do toreb, pudeł, puszek albo słoików. W wielu zakładach można także zobaczyć owijarki, one z kolei przeważnie są używane do owijania folią większej liczby opakowań zbiorczych.Tags: maszyny