Sitodruk, czyli najdłuższej stosowana obecnie metoda druku

Posted on 09/07/2021 8:39am

Poligrafia stosuje przeróżne metody wykonywania nadruków. Do jednej z najstarszych należy metoda sitodruku. Sitodruk cieszy się od chwili swego pojawienia wielką popularnością. Jego popularność nie zmniejszyła się nawet aktualnie, gdy mamy dostęp do naprawdę nowoczesnych technologi. Z czego wynika popularność tej techniki? Sitodruk to metoda znana od bardzo dawna.


maszyna do sitodruku
Author: Women's Studio Workshop
Source: http://www.flickr.com
Jest ciągle bardzo popularna ponieważ można ją wykorzystać do wykonania nadruków na rozmaitych materiałach. Najczęściej technika ta jest wykorzystywana do przygotowania nadruków na koszulkach i torbach zrobionych z najróżniejszych tkanin. Maszyny do sitodruku, które są stosowane aktualnie bardzo mało się różnią od maszyn , które stosowane były w XIX wieku. I te XIX-wieczne i znane dzisiaj maszyny do sitodruku składają się przede wszystkim ze zrobionego z metalowej bądź nylonowej siatki sita - zobacz ofertę Różnica między nimi polega przede wszystkim na tym, że te stosowane w XIX stuleciu obsługiwało się ręcznie, współczesne coraz częściej są zautomatyzowane. Każda maszyna do koszulek musi posiadać co najmniej kilka takich sit, zwłaszcza wówczas,gdy chcemy wykonać barwne nadruki. Maszyna używana jest do nadruków koszulek zrobionych z rozmaitych tkanin. Metodą sitodruku można przygotowywać nadruki nie tylko na koszulkach. Coraz częściej wykorzystuje się ją również do robienia nadruków na kubkach oraz ubraniach innych niż koszulki. Warunkiem, który jest konieczny do uzyskania dobrej jakości wydruku jest perfekcyjnie gładka powierzchnia. Nie ma natomiast znaczenia kształt przedmiotu, na którym wydruk ma się znaleźć.

Jeśli czytasz ten materiał, to na pewno jest on dla Ciebie niezwykle interesujący. Tutaj również jest notka z serwisu, która ma podobne tematy.efekt sitodruku
Author: Women's Studio Workshop
Source: http://www.flickr.com
Sitodruk jest aktualnie wyjątkowo popularny. Jest on przede wszystkim bardzo tani. Nadruki są niezwykle trwałe, nawet te wykonane na tkaninach nie niszczą się w trakcie prania. Idąc dalej, sitodruk umożliwia wykonanie nadruków nie tylko na tkaninach, ale również na przedmiotach zrobionych z drewna, z tworzywa sztucznego czy z papieru.

Nie rezygnuj - kontynuuj przeglądanie (http://fmk.pl/) interesujących Cię postów. Odnajdziesz ich dosyć dużo na naszej następnej stronie. Zachęcamy!

Niezależnie od tego, na czym zostanie on zrobiony jest wyjątkowo trwały, nawet użytkowanie w niekorzystnych warunkach atmosferycznych nie niszczy prawidłowo wykonanego nadruku, dlatego też maszyna do koszulek to rzecz warta zakupu - znacznie więcej przeczytasz tutaj.

Tags: materiał, tkanina, technika, Nadruki