Silosy lejowe niewielkie i wielkie oraz suszarnie do ziarna

Posted on 28/12/2019 7:24am

Silosy lejowe, oferowane przez mnogość obecnych firm, są dostępne w różnych pojemnościach, zarówno niewielkich, jak i dużych. W zależności od danej firmy, rodzaje i pojemności silosów lejowych mogą się od siebie różnić. W asortymencie przykładowych firm możemy odnaleźć silosy lejowe o pojemności 95 ton a nawet takie, jakich pojemność wynosi aż 1000 ton! Szeroka rozpiętość silosów lejowych sprawia, że Konsumenci mają wielką szansę na znalezienie tego, co będzie im odpowiadać w stu procentach.

silosy-na-ziarno-obrazek
Author: Montgomery County Planning Commission
Source: http://www.flickr.com

Silosy lejowe mają ważkie zastosowanie w rolnictwie, bo służą do magazynowania ziarna (Araj Realizacje). Mało tego pełnią również funkcję silosów buforowych, które mieszczą się przy czyszczalniach oraz suszarniach ziarna. Mają specjalnie skonstruowany lej (na ogół pod kątem 45 stopni), jaki pozwala na prędkie i nadzwyczaj bezproblemowe opróżnienie silosu z ziarna. Mało tego każdy model posiada specjalny system napowietrzania, co oddziałuje na idealną jakość ziarna.

Zaciekawił Cię nasz post? Zatem wejdź na naszą nową witrynę - tam można zobaczyć tam (http://www.hmlnosewicz.pl/o-nas/certyfikaty/) świeże treści, które dla Ciebie stworzyliśmy.

Silosy lejowe mogą być sporządzone z materiałów różnego rodzaju, mnóstwo firm proponuje silosy ze stali konstrukcyjnej z cynkiem - renomowany producent silosów lejowych. W wyposażeniu standardowym silosów zazwyczaj znajduje się właz (włazy dachowe Mercor) dachowy oraz boczny z podestem, system ofiarowany do napowietrzania silosu, a także wywietrzniki dachowe a drabinka wejściowa. Dodatkowo w skład typowego zestawu wchodzi także zestaw specjalnych kotew, który mocują silos lejowy z fundamentem.


Suszarnie do ziarna w wielu przypadkach użytkowane są przez małe i średnie gospodarstwa rolne. W suszarniach można suszyć rozliczne rodzaje ziarna, takie jak pszenica, owies czy też kukurydza. W ofercie firm mieszczą się suszarnie do ziarna rozlicznego typu, takie jak suszarnie ofiarowane do pracy ciągłej bądź suszarnie SD z kotłem wodnym. Suszarnie przeznaczone do pracy trwałej charakteryzuje ogromny zasyp, oraz także miarowe i płynne suszenie ziarna. Poświęcone są one w większości wypadków dla sporych firm i gospodarstw. Suszarnie z kotłem wodnym wyposażono w instalacje kominkowe i wodne, dzięki dzisiejszym technologiom pozwalają one na sporą redukcję kosztów, nawet do 75 procent.

Tags: rolnictwo, ziarno