Rurki kotłowe, a blaszki kotłowe - czyli, co je połącza, a jaka rzecz poróżnia

Posted on 19/12/2022 2:04pm

Co to bywają rurki a także blaszki kotłowe - do jakich rzeczy bywają używane? Nie wiesz? Przeczytaj nasz felieton!


Blachy kotłowe nie są niczym innym jak stalą z odpowiednimi "dodatkami" (bywają to w szczególności: krzem, aluminium, a także chrom), które powodują, że blacha ta jest odporna na temperaturę (tak nazywana żaroodporna) oraz współczynniki chemiczne spalin.


rury kotłowe
Author: Saint-Gobain Glass
Source: Saint-Gobain Glass


Test haccp
Author: U.S. Department of Agriculture
Source: http://www.flickr.com


Istnieją różne gatunki tych blach typu: P 265 GH, P 295 GH, 16 Mo 3, 13 Cr Mo 4-5, a także 10 Cr Mo 9-10, a także kilka innego typu. Są w posiadaniu różnego rodzaju grubości, które jest możliwość dostosować do pragnień klienta, jednakże są zmuszone one spełniać pewnego typu normy o symbolach pomiędzy innymi: EN 10028 oraz tak zwane ASTM (dawniej z anglika American Society for Testing and Materials, co na polski oznacza\znaczy: Amerykańskie Stowarzyszenie Badań i Materiałów).


Patrząc na pierwszy akaPIT i porównując go z tytułem nastaje pytanko: co połącza blaszkę kotłową a rury konstrukcyjne - odkryj więcej - kotłowe - pełen artykuł (bezszwowe)? A więc rury kotłowe robi się z stali, która bywa uodporniona na wysokie temperatury i ciśnienie - innymi słowy: z tego samego co blachy kotłowe - poznaj więcej. Rurki te używane są do łączeń kawałków energetycznych, tego typu co: kotły, przegrzewacze pary, przewody parowe oraz tak dalej.

Jeśli po przeczytaniu tego tekstu myślisz, że warto byłoby bardziej poznać to zagadnienie, to jeszcze zerknij tutaj fumigacja zboża.

Ich główny podział to: węglowe oraz stopowe (niskostopowe), a najczęściej stosowanym gatunkiem są: St 35.8 I lub III, 15Mo3, P235GH TC1 lub TC2. Najbardziej tania rura kotłowa rozpoczyna się od paru złotych do nawet ponad 300 złotówek.
Ich różne typy pozwala wybrać dla siebie\samego siebie idealne części, a więc nie zastanawiaj się dłużej - zajrzyj do Internetu, albo przejedź się do najbardziej bliskiego sklepu z kawałkami i zakup co Ci stanie się potrzebne już dziś!

Tags: Internet, PIT, stal, temperatury