Różne użycia drzewa w budowie budynku

Posted on 12/10/2021 7:37am

Wiele osób zastanawia się jaki wybrać dla siebie dom, murowany, czy zrobiony z drewna. Organizacja budowy sprawia o wiele mniej problemów, kiedy buduje się dom drewniany. Postawienie domu można wykonywać o każdej porze roku, nawet zimą, gdyż prócz skonstruowania fundamentów, nie są wymagane żadne mokre roboty, które trzeba prowadzić w temperaturze dodatniej.

dom wykonany z drewna
Oprócz tego mniej kosztowny i wygodniejszy jest transport (laweta do koparki) tworzyw na plac budowy, bo jest ich mniej i są znacznie lżejsze aniżeli materiały do domów murowanych. Domy z drewna powinny być wykonywane przez specjalizujące się w owej technice firmy. Drzewo to naturalny materiał chętnie wykorzystywany również do konstrukcji fasad. Drewno elewacyjne musi być prawidłowo impregnowane. Dobrze zabezpieczone i wentylowane będzie cieszyć pięknym wizerunkiem przez długie lata. Długość desek trzeba przystosować do wymogów danej fasady. Popularne w tej chwili profile żaluzjowe posiadają nieco różne podziały niż standardowe deski.Sprawdź także: domy jednorodzinne w standardowym systemie murowanym

Elewacje drewniane są coraz bardziej atrakcyjne. Deski elewacyjne mogą być położone na całej elewacji, bądź na jej elemencie. W ciągu minionych kilku lat coraz to popularniejsze staje też drzewo modyfikowane termicznie. Drzewo na elewacje powinno być odporne na warunki pogodowe i zniszczenia biologiczne spowodowane grzybami i szkodnikami. Fasadę drewnianą jest możliwość mocować do każdego rodzaju ściany. Zazwyczaj wykorzystuje się ruszt z drewna zbudowany z takiego samego rodzaju drzewa co elewacja, dogłębnie zaimpregnowanego. Tarasy drewniane to użyteczne miejsca wypoczynku i element zdobniczy domu.

deski, drewno, taras
Author: Wolfcraft
Source: Lange Łukaszuk s.j.
Wspaniale komponują się z detalami wykończenia domu i roślinami w ogródku. Jeśli na dodatek weźmiemy pod uwagę to, że konstrukcja tarasu drewnianego jest wyjątkowo szybka, a deski są stosunkowo tanie, to należałoby się na niego zdecydować.

Zaciekawił Cię nasz tekst? Zatem zapraszamy Cię - wejdź na kolejną witrynę i dokonaj oceny naszych prób. W razie jakiś niepewności - zwróć się do nas!

O tym, czy taras okaże się ładny również po kilku latach, decydują prawidłowe zabiegi pielęgnacyjne. Dwa razy w roku konieczna jest całkowita pielęgnacja. Trzeba szczegółowo umyć taras, a następnie położyć olej, który się całkowicie zakonserwuje deski.

Więcej: meble z litego drewna

Tags: deski, roboty, budowa, materiały