Posiadasz zakład produkcyjny i dużą liczbę wyspecjalizowanych, wielkich maszyn – spójrz, co może się przydać

Posted on 02/06/2020 8:02am

Gdy nastał kapitalizm, w RP mocno rozwinęły się: przemysł, budownictwo i górnictwo. Mnóstwo firm wystartowało z działalnością, wiele się rozbudowało – z małych wyrosły rzeczywiście duże. Każdy taki zakład potrzebował nowego, wysokospecjalistycznego sprzętu.

Maszyna technologiczna
Author: Kitmondo Marketplace
Source: http://www.flickr.com
Jak się szybko okazało, potężne znaczenia ma trwałość danego sprzętu. Właśnie dlatego właściciele firm zainteresowali się blachami trudnościeralnymi. Dają one gwarancję tego, że nie będzie potrzeby co chwilę dokonywać napraw. Skąd ta pewność? Są zdecydowanie trwalsze. Przekładają się także na rzeczywisty zysk, gdyż znacznie powiększają procentowo wydajność produkcyjną (maszyny, które się nie psują działają dłużej). Dlatego bardzo szybko zauważono blachy Hardox, z której produkuje się części do maszyn, które następnie wykorzystuje się choćby w tego typu dziedzinach jak: górnictwo odkrywkowe, energetyka, czy w wytwórniach cementu. Hardox to wytrzymałość i ogromna twardość - stal dennice Hardox - polecana strona. Trzeba zwrócić uwagę również na to, iż blachę szybko się obrabia. To niezwykle istotne. Bez problemu można ją spawać, wyginać bądź ciąć.

Nie ociągaj się! Jeżeli zainteresował Cię nasz wpis, to czytaj również podajnik ślimakowy inne informacje na ten temat. Stworzyliśmy je dla Ciebie z radością.

Wszystko przy pomocy lesera, tlenu lub też wody).

Niezwykłym materiałem w tej klasie jest Hardox 600, czyli będąca jedną z najtwardszych blach na świecie (twardszy jest jedynie Hardox Extreme). Hardox 600 może pojawić się się wszędzie tam, gdzie zasadnicza staje się odporność na czynniki cierne - stal Hardox 600 - polecana strona.
Obróbka blachy
Author: PEO ACWA
Source: http://www.flickr.com
Należy zatem pomyśleć nad tym modelem, gdy występuje zapotrzebowanie na prowadnice, rozdrabniacze,sita, czy noże do recyklingu. Z ciekawostek – z blachy Hardox tworzy się również militaria takie jak: szable, sztylety, halabardy, topory czy młoty bojowe. Jeśli więć ktoś interesuje się taką bronią, by – przykładowo – powiesić ją w mieszkaniu na ścianie, Hardox stanie się właściwym rozwiązaniem.

Jak widać blachy trudnościeralne są obecnie niezwykle potrzebne. Pochodzący ze Szwecji Hardox jest dostępny w Polsce od kilku lat i cieszy się coraz większą popularnością. Spora część firm dostrzegła oferowaną jakość, a tym samym zrozumiała, że najwyższej klasy materiały mogą przenieść się na zysk. To największy plus.Tags: blacha, spawanie, górnictwo, blacha trudnościeralna