Podajniki kubełkowe - ich konstrukcja, rola i zasada funkcjonowania

Posted on 07/08/2019 7:43am

Przenośniki kubełkowe posiadają w dzisiejszych czasach wykorzystanie w wielu różnorodnych branżach. Użytkuje się je między innymi w przemyśle chemicznym, rolniczym czy spożywczym. Przenośniki kubełkowe użytkuje się do pionowego przemieszczania materiałów ziarnistych oraz sypkich, naturalnie są one sporym ułatwieniem w czasie każdej pracy.


konstrukcja
Author: AMB Brescia
Source: http://www.flickr.com
A z czego składa się podajnik (przejdź dalej) kubełkowy oraz jaka jest jego reguła działania? Podajnik kubełkowy składa się z tak zwanych segmentów rurowych, które są związane za pomocą specjalnych śrubowych połączeń. Segmenty rurowe w podajnikach kubełkowych cechują się prostokątnym przekrojem. Ilość segmentów rurowych użytkowanych w podajnikach jest rozliczna, gdyż zależy od konkretnych czynników, takich jak wysokość podnoszenia.

Wewnątrz segmentów rurowych znajdują się specjalne kubełki, jakie poruszają się dokładnie z ruchem wskazówek zegara.

Czy masz ochotę może otrzymać link do witryny, gdzie czekają na Ciebie następne wpisy? Mamy nadzieję, że przypadnie Ci do gustu nasz serwis.

Jest to tak zwany pas pędny podnośnika, jaki realizowany jest z solidnego i silnego materiału. Niesłychanie istotne jest to, żeby materiał ten był odporny na rozciągnie, wobec tego na ogół do podajników kubełkowych stosuje się materiał wieloprzekładowy, który charakteryzuje się niesłychanie sporą trwałością - od EP630 do EP800. Jak już dodaliśmy wcześniej za pośrednictwem podajników kubełkowych możliwe jest transportowanie przeróżnego typu materiałów przy pomocy specjalistycznych kubełkowych przenośników z PROMUS.

Konstrukcja metalowa ze sprężyną
Author: taymtaym
Source: http://www.flickr.com
W zależności od tego dobiera się kształt oraz wymiary kubełka, dzięki czemu możliwy jest nieskomplikowany, prędki i także bezpieczny transport towarów. Kubełki są wykonywane z materiałów rozmaitych między innymi w trakcie ich produkcji użytkuje się takie materiały, jak stal tłoczona, poliamid, polietylen lub wiele innych materiałów trudnościeralnych. Dzięki temu kubełki są solidne oraz mocne w używaniu. W Necie zdołasz aktualnie odnaleźć więcej informacji na temat podajników kubełkowych, bez trudu odkryjesz też ofertę wielu różnorodnych firm, jakie zajmują się realizacją tych urządzeń.

Tags: stal, kubełki