Odciągi łańcuchowe lub pasy transportowe?

Posted on 10/04/2019 6:18am

Podczas przenoszenia niezwykle trudnych ładunków, które zawierają wiele metalowych i pozostałych, bardzo trudnych elementów, konieczne będzie zastosowanie właściwych pomocy.




koszulka
Author: Juliana Puerta Barco
Source: http://www.flickr.com


Bez zastosowania odciągów łańcuchowych lub specjalistycznych pasów do przewozu nie jesteśmy w stanie przenieść produktów także wówczas, gdy dysponujemy naprawdę dobrej jakości podnośnikami i kolejnym sprzętem.


Co decyduje o tym, jaki wybrać element do przenoszenia towarów? Kiedy należy zastosować odciągi łańcuchowe a jak dobrze zdecydować się na pasy transportowe? Jakie są różnice pomiędzy tymi dwoma „wspomagaczami przenoszenia”?


certyfikaty
Author: PR Solutions
Source: PR Solutions


Można z łatwością zauważyć, iż odciągi łańcuchowe stosujemy w zupełnie innych celach niż pasy transportowe (warto zajrzeć). Pasy są zrobione z o wiele mniej wytrzymałego materiału niż łańcuchy służące do przenoszenia. Niezwykle istotne jest to, lub przenoszony przez nas towar ma ostre krawędzie lub również nie.


Jeśli tak – należy zastosować odciągi zrobione z łańcuchów różnej grubości, gdyż uniemożliwiają one przerwanie łańcucha podczas transportu. Ten wypadek potrafi być bardzo groźny dla wszystkich osób przebywających w otoczeniu, wobec czego należy odpowiednio dobrać części służące do przenoszenia.


Odciągi łańcuchowe będą cenione podczas przenoszenia również na przykład sprzętu wojskowego i pozostałych, ciężkich konstrukcji. Co ciekawe, elementy, z jakich korzystamy podczas transportowania konkretnego materiału muszą spełniać bardzo restrykcyjne normy. Będzie to niezbędne nie jedynie dla spełniania zasad bezpieczeństwa, lecz również narzuconych odgórnie regulacji prawnych.


Pasy transportowe z kolei są wykorzystywane o wiele częściej.




Służą do przenoszenia lżejszych materiałów, jednak posiadają pewną trwałość, uniemożliwiającą zerwanie podczas przewozu. Na pewno pasy, które służą do przenoszenia towarów różnią się od odciągów łańcuchowych także kwotą z racji na materiał, z którego były zrobione.

Tags: materiał, wytrzymałość, rzeczy, olej, normy