O czym pamiętać jeśli chodzi o wynajem magazynu? Co jest najbardziej istotne w takiej sytuacji?

Posted on 10/04/2019 4:03pm

W momencie posiadania działalności gospodarczej, dosyć często wielu właścicieli musi zmierzyć się z koniecznością znalezienia większej przestrzeni magazynowej. O jakich rzeczach w tej sytuacji powinien pamiętać? Poszukując przestrzeni magazynowej pod wynajem trzeba brać pod uwagę te naprawdę strategiczne punkty lokalizacyjne, jakie okażą się odpowiednie dla naszej działalności. Magazyn więc powinien być zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie firmy, dalsza lokalizacja jest bowiem bez sensu, trzeba byłoby ponosić dodatkowe koszty na transport surowców.


w magazynie
Author: jaymarable
Source: http://www.flickr.com
Więc jeżeli chodzi o wynajem powierzchni magazynowej to jest jedna z najbardziej istotnych rzeczy. Bardzo istotnym czynnikiem, jaki ma wpływ na to, czy magazyn jest w dobrej lokalizacji, jest dostępność dróg. Sąsiedztwo węzłów autostrad czy dróg ekspresowych to odpowiednie miejsce do wynajęcia magazynu. Są one interesujące dla przedsiębiorców. Drugim ważnym parametrem jest koszt wynajęcia takiej powierzchni. Nie może być ona przecież przesadnie duża, jednocześnie dobrze, aby zapisy dotyczące ceny najmu znalazły się w umowie, która jest zawierana między wynajmującym magazyn a najemcą - odnośnik.

stary magazyn
Author: Angelika Dubinska
Source: http://www.flickr.com
Umowa powinna być tak stworzona, aby zabezpieczać interesy dwóch stron podpisujących kontrakt. Jak szukamy taniej powierzchni magazynowej pod wynajem, to powinniśmy znaleźć miejsce, gdzie jest wysoka podaż powierzchni magazynowych - odnośnik. Przed wynajęciem magazynu koniecznie trzeba zobaczyć, jak jest on postawiony oraz czy na pewno jego konstrukcja jest odpowiednio stabilna. Można również zatrudnić doradcę, jaki ma uprawnienia do kontrolowania stanu budynków, aby potwierdził, czy magazyn bez wątpienia jest dobry do wykorzystania pod kątem specjalizacji naszej firmy.


Jeśli odpowiedź jest negatywna, to lepiej nie wynajmować tego typu powierzchni, ponieważ możemy mieć z tego tytuły tylko kłopoty. Wyposażenie magazynu w odpowiednie sprzęty i urządzenia jest równie ważne, chociaż nieczęsto możemy spotkać się z łączoną ofertą wynajmu powierzchni magazynowej oraz maszyn. Przy tym, zawsze trzeba pamiętać, żeby wszystkie informacje dokładnie sprawdzić, również w innych sytuacjach, jak mamy na przykład zamiar kupić grunty inwestycyjne.

Tags: maszyny, magazyn, Przedsiębiorstwa