Nowoczesne układy regałów czyli wszystkie informacje na temat odpowiedniego powierzchni w magazynie.

Posted on 11/03/2019 7:36am

Większość przedsiębiorstw korzysta w czasie codziennego funkcjonowania z większego lub mniejszego magazynu. Szczególnie firmy handlowe i produkcyjne jakieś magazyny najczęściej posiadają, ponieważ muszą w nich chować towary, wyroby czy surowce. W miarę jak firma się rozwija często okazuje się, że brakuje magazynowej powierzchni, i w takim przypadku będą możliwe dwa rozwiązania. Pierwszym z nich jest wybudowanie nowego, znacznie większego magazynu, w którym wszystko się pomieści.
http://www.nedcon.pl/
Author: Commander, U.S. 7th Fleet
Source: http://www.flickr.com
Drugi sposób to optymalizacja dotychczasowej powierzchni, stosując lepiej wykorzystujące dostępną powierzchni regałów- . Nieodpowiednie układy półek i regałów w wielu magazynach potrafią ograniczyć możliwą powierzchnię o połowę, z tego też powodu można zadbać o prawidłowe rozplanowanie wszystkiego. Nawet jeśli taka przebudowa wiązała się będzie z koniecznością poczynienia większych inwestycji, to koniec końców i tak się na tym zyska, zwłaszcza jeśli byłaby konieczność przeprowadzki w powodu braku miejsca. Do zaprojektowania magazynu powinno się wynająć specjalistyczną firmę, która będzie miała odpowiednie doświadczenie w takich pracach.

Największym wyzwaniem dla wszystkich magazynów będzie odpowiednie rozplanowanie regałów.

Przypadł Ci do gustu nasz artykuł? Zatem czytaj to lg artcool, na co masz chęć na następnej stronie, którą z radością dla Ciebie przygotowaliśmy.

Sporo będzie zależeć od tego, jakiego rodzaju produkty i materiały będą trzymane w magazynie - całkowicie odmiennego ustawienia będą wymagać regały z półkami na drobne części, a innego systemy magazynowe przeznaczone do przechowywania dłuższych przedmiotów takich jak rury albo pręty. W niejednym magazynie zastosowanie znajdą wielopoziomowe systemy magazynowe, dzięki ich zastosowaniu w wyższych magazynach jest możliwe użycie całej przestrzeni, praktycznie aż po sam dach.

Oprócz tego są one bardzo wygodne i bezpieczne dla pracujących ludzi, więc zalety z ich użycia na pewno będą duże. Podczas planowania powierzchni magazynowej koniecznie pamiętać też trzeba o tym, żeby w każde miejsce był łatwy dostęp.

Intrygują Cię przeróżnego rodzaju bonusy? Fantastycznie, ponieważ masz szansę przejść na następną stronę i tam wgryźć się w dokładne wiadomości.

Warto przy tym uwzględnić możliwości rozwoju, czyli przykładowo zakup najnowocześniejszych wózków, które także powinny się na magazynie zmieścić.



Tags: przebudowa, rury, magazyny, surowce, materiały, możliwości