Niebawem się przeprowadzasz? Pamiętaj o odpowiednim zabezpieczeniu mebli w czasie ich przewożenia

Posted on 01/06/2019 7:37am

Przeprowadzka to za każdym razem ogrom starań, zwłaszcza z przewozem mienia, które dotychczas udało nam się zgromadzić. Pakujemy wszystko w pudła, a większe meble rozkręcamy, ponieważ inaczej nie moglibyśmy ich przenieść przez drzwi.

Jeśli nie wynajmujemy firmy przeprowadzkowej, lecz decydujemy się samodzielnie je przewieźć, musimy odpowiednio zabezpieczyć szafki, komody i stoliki, aby nie uległy uszkodzeniom podczas transportu. Jak to zrobić? Na początek zasadnicze jest opróżnienie mebli.

Równie intrygujący post prezentowany jest tu, zatem odwiedź witrynę (http://matchpoint.com.pl/) i sprawdź, jakie informacje tam znajdziesz. One także Cię zaciekawią!

Książki, tekstylia, ciuchy oraz inne drobiazgi dużo ważą, a ponadto mogłyby powylatywać na przykład podczas znoszenia szafy ze schodów.

Przeprowadzka
Source: flickr.com
Niejednokrotnie trzeba również wyjąć szuflady lub półki, dzięki temu meble będą bezpieczniejsze i ich pojedyncze części nie będą się przemieszczać. Jeżeli nie chcesz ich wyjmować, drzwiczki można obkleić taśmą, w taki sposób ochraniając ruchome elementy. W czasie przewożenia istotne jest również odpowiednia ochrona rogów, jakie są najbardziej narażone.

Dobrze jest obkleić je taśmą albo wcześniej obłożyć kartonem, a potem obkleić, by ochrona ochrona łódź była wytrzymała. Jeśli mamy cenne antyki, np. wazon, który sporo nas kosztował, powinno się zakręcić go folię bąbelkową. () Identycznie zróbmy w przypadku elektroniki, gdyż takie elementy także musimy w pewny sposób spakować. Wracając do mebli – na wyjątkową uwagę zasługują wszelkiego rodzaju kanapy i sofy.

Tapicerka nie zawsze wykonana jest z mocnego materiału, toteż należy dokładnie owinąć wersalkę folią, a między poszczególnymi meblami powkładać kartony. To dodatkowo ochroni je przed obijaniem. Jeżeli podróż jest długa, możesz dokupić specjalne pasy zabezpieczające, które utrzymają je na miejscu, nawet gdy wejdziesz w ostry zakręt albo nagle się zatrzymasz.

Nie zapominając o powyższych radach nie musisz martwić się o swoje meble podczas przeprowadzki. Po wniesieniu ich do nowego domu czy mieszkania miej na względzie, by najpierw je wytrzeć, ponieważ na pewno się zakurzyły, a lepiej jest poustawiać wszystko na czystych półkach, niż po paru dniach zabierać się za sprzątanie. Jeśli nie masz nikogo, kto mógłby ci pomóc we wniesieniu mebli, zawsze możesz poprosić sąsiadów, z którymi od razu nawiążesz bliższe relacje.

Tags: schody, dom, książka, sofa, przeprowadzka