Mogłoby się wydawać, że przenoszenie ciężkich przedmiotów wymaga skomplikowanych rozwiązań. Tymczasem, najczęściej stosuje się w tym celu przenośniki rolkowe.

Posted on 19/12/2022 1:52pm

Przenośniki rolkowe ułatwiają bliski transport wielokilogramowych ładunków. Ze względu na taką a nie inną nawierzchnię taśm rolkowych, przenoszone przedmioty mają zazwyczaj dosyć nieskomplikowany kształt. Są to między innymi skrzynie, pudła, worki, paczki, plastikowe pojemniki itp. Istotną zaletą przenośników rolkowych jest możliwość przekształcaniaich konstrukcji. Przez to możemy dowolnie zmieniać ich rozmiar albo wysokość. W halach przemysłowych przenośniki rolkowe tworzą skomplikowany system zespolonych ze sobą taśm.

Fabryka
Author: Cory M. Grenier
Source: http://www.flickr.com
Dzięki temu wybrane przedmioty mogą być przewiezione nawet na stosunkowo spore odległości. Przenośniki rolkowe możemy jednak przystosować nie tylko do kształtów i rozmiarów, ale także do ciężaru przewożonych ładunków. Zależy to głównie od materiału, z jakiego zrobione są rolki. Dostępne są różne typy rolek – ze stali, plastikowe, pokryte gumą, stożkowe, wykonane z aluminium i inne. Dopuszczalna masa przedmiotów, którą są w stanie przewieźć wynosi najczęściej ok. 70-100 kilogramów. Niektóre taśmy są jednak dostosowane do przewożenia nawet kilkutonowych ładunków.

Wałkowe przenośniki - zapoznaj się z cenom przenośniki pantograficzne zalecamy tą stronę - to bardzo prosty oraz komfortowy sposób, aby przewieźć duże i ciężkie ładunki. Nic dziwnego, żejest jednym z najczęściej wybieranych rozwiązań. Znajduje swoje zastosowanie nie tylko dużych ośrodkach przemysłowych, ale też w wielu magazynach, sklepach oraz w wybranych firmach. Taśmy rolkowe poruszają się zwykle się dzięki zamocowaniu łańcuchów lub specjalnych pasków napędowych. Układ zespolonych ze sobą taśm rolkowych jest często równieżwyposażony w dodatkowe funkcje. Do przenośników podłącza się wyspecjalizowane urządzenia komputerowe. Dlatego możemy na bieżąco kontrolować np. wagę przenoszonych przedmiotów lub ich kody kreskowe. Taśmy (upoluj okazje na taśmy nierdzewne: www.aner.com.pl/prod/tasmy-nierdzewne-weglowe) rolkowe niejednokrotnie są połączone również z maszynami, takimi jak drukarki oraz owijarki, zobacz pod adresem: . Obrotnice pozwalają natomiast na kontrolowanie kierunku, w którym poruszają się taśmy. W przypadku skomplikowanych systemów transportu przenośniki rolkowe są zazwyczaj obsługiwane przez komputer. Możemy jednak zarządzać nimi także przy użyciu pilota lub manualnie. Wszystko zależy od tego, w jakich warunkach chcemy ich używać.

Tags: narzędzia, pojemniki, transport, taśmy, przenośniki, obrotnice