Laserowe urządzenie znakujące

Posted on 07/10/2020 4:08pm

Mieszkanie w mieście, nie ważne czy prowincjonalnym czy też dużym takim jak Warszawa, jest bardzo przyjemne. Wojewódzkie miasto ma do zaoferowania bardzo wiele atrakcji i wariantów pomysłów na życie. Z definicji prościej tutaj o robotę. Bardziej niż na wsi i niewielkich mieścinach rozwinięta jest sieć gastronomiczna. Faktycznie nie da się tutaj zanudzić po pracy.

laser
Author: Barta IV
Source: http://www.flickr.com
Nawet w najwyższym stopniu spokojni ludzie znajdą tutaj cokolwiek dla siebie. Od bibliofilów po najbardziej rozrywkowa młodzież, a nawet sportsmenów. Dla tych ostatnich w miastach dużo robi się. Dla miłośników rowerów władze miast urządzają znakowania rowerów. Wykorzystywane są znakowarki YAG. W kilku słowach mówiąc są to sprzęty obsługiwane numerycznie, których rolą jest wycinanie (zobacz wycinanie wodą) lub też wypalenie w metalu lub każdym innym materiale za pomocą światła lasera cokolwiek potrzeba. Jest to solidna, łatwa metoda znakowania obiektów. Współcześnie stosuje się kilku rodzajów sprzętów laserowych, uwzględniając sposób wytworzenia wiązki laserowej. Dla przykładu, lasery dwutlenku węgla a także tak zwane urządzenia w technice YAG. Znakowarka YAG jest dokładnie takim laserem.

laser
Author: Andrew Magill
Source: http://www.flickr.com
Najprościej mówiąc w pierwszym z wymienionych urządzeń czynnikiem wzniecającym promień lasera jest gaz CO2 z domieszką innego gazy, np. He. W znakowarce YAG sposób wytwarzania promienia laserowego jest trochę inny. Powstaje on dzięki użyciu sztucznie utworzonego materiału półprzewodnikowego. Promień światła generowany jest przy użyciu układu zwierciadeł i diod z kryształem.

Spodobał Ci się ten tekst? Więc z pewnością masz ochotę przeglądnąć coś jeszcze. Jeżeli tak, to kliknij w podany link i idź do źródła (http://www.protekta.pl/portal/products/1/srodki_gasnicze_pianotworcze.html). Przyjemnego czytania!

Niewątpliwie znakowarka YAG nie jest wyłącznym aparatem który wykorzystuje te nowoczesną technologie. Znalazła ona zastosowanie też w chirurgii plastycznej.

Tags: miasto, lasery, znakowarka YAG