Które agregaty prądotwórcze zakupić - przegląd najwspanialszych typów

Posted on 20/02/2021 7:44am

Czy wyobrażacie sobie życie bez prądu??? Oczywiście, że nie. Gdyby pewnego dnia na całym świecie padło zasilanie (przykładowo z powodu bardzo silnej burzy słonecznej) zapanowałby chaos, firmy, nie tylko te, odpowiedzialne za dostarczanie energii elektrycznej, poniosłyby milionowe straty, Ziemia pogrążyłaby się w kompletnym mroku, natomiast życie, które znamy, odeszłoby w niepamięć.
Agregat prądotwórczy
Author: PromaPL
Source: www.promapl.pl
Na szczęście prawdopodobieństwo tak potwornego kataklizmu jest nikłe, ale czasem zdarzają się nie tak duże awarie, które przynoszą straty przykładowo firmom budowlanym.

Jeżeli zainteresował Cię nasz artykuł, to pragniemy zwrócić Twoja uwagę na to, że pod następnym linkiem znajduje się na Ciebie interesujące zagadnienie (https://www.arapneumatik.pl/k-129-szybkozlaczki-bezpieczne-pneumatyczne-legris).

Często również potrzebujemy energii elektrycznej w w lokalizacji, do której nie jest ona doprowadzona tradycyjnymi sposobami, czyli przy użyciu przewodów. Żeby zapobiega nieprzyjemnym zdarzeniom oraz ułatwić nam życie stworzone zostały agregaty prądotwórcze.

Agregaty prądotwórcze są to urządzenie elektroenergetyczne stanowiące niezależne źródło prądu, które składają się z prądnicy synchronicznej, silnika spalinowego, rozdzielnicy elektrycznej oraz urządzeń kontrolno-pomiarowych i pomocniczych umieszczanych na wspólnej konstrukcji metalowej. Agregaty są więc autonomicznymi zespołami do produkowania energii elektrycznej. Wyróżniamy dwa podstawowe cele ich wykorzystywania:agregaty prądotwórcze w użytku podstawowym służą do produkowania energii elektrycznej dla różnych potrzeb (siła napędowa, światło, ogrzewanie itd.) na tym obszarze, gdzie nie występują żadne inne źródła;agregaty prądotwórcze w użytkowaniu pomocniczym są stosowane wtedy, gdy normalna sieć rozdzielcza jest zniszczona i z tego powodu mogą powstać szkody materialne lub finansowe, bądź przy przeciążeniach sieci.

Agregat EU10
Author: Honda
Source: Honda
Jak nietrudno się domyślić, pierwsze z nich mają zastosowanie na przykład przy organizacji koncertów, imprez plenerowych, podczas kręcenia scen do filmów i programów naukowych i podróżniczych w dzikich obszarach Ziemi, natomiast drugie mogą być stosowane w różnego rodzaju firmach, instytucjach i przedsiębiorstwach. Poza tym najistotniejszym kryterium, agregaty różnią się między sobą mocą, sposobem mocowania lub możliwościami transportu (przenośne lub przewoźne). Wyróżniamy ponadto agregaty niezabudowane oraz w obudowach lub kontenerach wyciszonych i odpornych na warunki pogodowe.

Pytaniem jest skąd wziąć takie urządzenie. Oczywiście można je nabyć, lecz biorąc pod uwagę szczegół, że niejednokrotnie jest to potrzeba jednorazowa, nie opłaca się ponosić tak dużych kosztów. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem jest wynajem agregatów prądotwórczych. Na rynku, zwłaszcza internetowym, możemy znaleźć dużo firm, które się tym zajmują, a w swojej ofercie mają duży wybór rozwiązań.

Ta solidna oferta, którą przygotowaliśmy dla sympatyków opisywanej problematyki, zawiera podobne informacje na to intrygujące zagadnienie - zobacz tutaj.

Przykłady takich firm to: EVE- Energy, Adex, Energy bądź też AKMEL Mielec, który zarówno wytwarza, jak i sprzedaje bądź wypożycza agregaty prądotwórcze.

Wyświetl większą mapę

Tags: urządzenie, energia elektryczna, światło, prąd, agregat, firma, przedsiębiorstwo

Author: Maciej G.