Która folia jest aktualnie najczęściej stosowana do zabezpieczania palet?

Posted on 23/07/2019 3:40pm

Produkty, które są przewożone na paletach powinny być odpowiednio zabezpieczane przed jakimkolwiek typem uszkodzenia. Niekorzystne mogłyby być wszystkie uszkodzenia albo działanie warunków pogodowych.


Podstawowym sposobem takiego zabezpieczenia jest owinięcie palety w folię polietylenową stretch.


Co ciekawe, jest ona najbardziej efektywną i zarazem najmniej kosztowną dostępną w sprzedaży folią. Cechuje ją niezwykle duża elastyczność, duża odporność na działanie pary wodnej, sole, kwasy czy zasady.

Wejdź na autorski serwis (https://www.effectglass.eu/pl/szyby-bezpieczne-i-antywlamaniowe/)! W nim czeka na Ciebie kolejna rewelacyjna dawka rzetelnych wpisów na ów temat. Nie zwlekaj!

Ponadto jest ona dość wytrzymała na niskie temperatury. Do sprawnego zawijania palety służą specjalne owijarki palet. Bardzo przyspieszają one proces foliowania palet. Możliwa jest dzięki nim bardzo szybka paletyzacja, co często robią centra dystrybucyjne, które potrzebują produktywnych owijarek.


zawias
Source: pixabay.com


technologia
Author: Jean-Pierre
Source: http://www.flickr.com


pora na rozliczenie PIT
Author: Lucas Hayas
Source: http://www.flickr.com


Służą one do maszynowego owijania palet przy pomocy folii stretch i działają one w cyklu półautomatycznym lub automatycznym. Jeżeli jakieś przedsiębiorstwo chce zamówić owijarkę do palet, za uzgodnioną cenę uzyskuje tego typu urządzenie (również jego transport), montaż i kurs dla PRacowników. Podczas trwania tych szkoleń przekazywana będzie niezbędna wiedza dotycząca działania takich urządzeń. Mogą nie tylko niezwykle zintensyfikować proces foliowania, ale również prawie trzykrotnie szybciej rozwinąć folię, co posiada duży wpływ na cenę foliowania. Obliczenia wskazują, że wykorzystywanie owijarki oznacza oszczędność ok. 70 % folii.
Owijarka poza tym przyczynia się na skrócenie czasu pracy członków personelu magazynu. Z owijarki półautomatycznej mogłyby natomiast korzystać firmy, które nie potrzebują znacznej skuteczności foliowania.

Tags: wytrzymałość, czas, PRacownik, stal, sposób