Kłopot nagłego braku prądu? To nas nie dotyczy. Agregaty prądu na potrzeby normalnego gospodarstwa domowego.

Posted on 12/03/2019 10:20am

Awaria sieci energetycznej zdarza się w każdym mieście i może dać się we znaki szczególnie zimą. Wtedy jest największe prawdopodobieństwo tego, iż przez jakiś czas nie będziemy mieć dostępu do prądu – czy wina będzie leżeć po stronie dostawcy, czy w wyniku uszkodzenia osiedlowej sieci. W wielu domach oznacza to jednocześnie brak ciepłych kaloryferów, a czasem też brak gorącej wody. Kluczową kwestią jest również ograniczony dostęp do prądu podczas budowania domu – czasem, choć instalacje są już pociągnięte, cały system szwankuje, a wtedy generator (szczegółyna ten temat: http://grupapartner.pl/oferta/uslugi-partner-serwis/remont-generatora.html) jest nieodłącznym towarzyszem budowy.odsyłam do tej strony (www.olejnik.pl)Z tego powodu sporo ludzi myśli nad zakupem alternatywnego źródła prądu na wypadek problemów z dostępem do osiedlowej sieci, zwłaszcza na terenach górzystych.

muzyka - widok
Author: Piotr Drabik
Source: http://www.flickr.com
W takich sytuacjach z pomocą przychodzi generator prądotwórczy - urządzenie generujące prąd. Jak kupić najlepszy do naszych wymagań generator prądotwórczy? Przy wyborze agregatu prądotwórczego powinniśmy zastanowić się nad kilkoma kwestiami. Przede wszystkim, które urządzenia zamierzamy podłączyć do generatora. Zobacz generator prądu. Miejmy na uwadze, iż odbiorniki dzielą się pod kątem zasilania, jakiego wymagają. Wg tego kryterium wyróżnia się odbiorniki jednofazowe i trójfazowe. Agregaty prądotwórcze jednofazowe są urządzeniami cechującymi się niską mocą więc nadają się do zasilania sprzętu i maszyn o niskiej mocy, domowego AGD oraz do grzejnika elektrycznego- Wygląda na to, iż agregaty prądotwórcze jednofazowe będą przydatne w sytuacjach nagłych awarii prądu w mieszkaniu, lecz na budowę albo do większych instytucji czy szpitali, gdzie pracuje dużo urządzeń jednocześnie, niestety się nie nadają. Z kolei odbiorniki trójfazowe obsługują maszyny o dużej mocy. Są to przede wszystkim: silniki elektryczne, AGD trójfazowe i ogrzewanie elektryczne. Tego typu generator prądotwórczy mógłby też pracować na budowie.

Kupując agregat trójfazowy kupujemy urządzenie o uniwersalnym charakterze - możemy do niego podpiąć zarówno urządzenia jednofazowe, jak i trójfazowe. Ale musimy zadać sobie pytanie, czy naprawdę potrzebujemy agregatu trójfazowego, czy kupić standardowy, polecany do odbiorników powszechnie wykorzystywanych budownictwie i na działkach.

Tags: gra, czas, sprzęt, budowa