Kompresory w standardowym użyciu i filtry do nich

Posted on 13/03/2019 7:49am

Używając na co dzień różnego typu urządzeń, rzadko zdajemy sobie sprawę z faktu, w jaki sposób one działają i z czego są zbudowane. Jest tak do chwili, gdy coś się w nich popsuje a my chcemy na własną rękę przeprowadzić reperację.


Jednym z tego typu mechanizmów będą kompresory, używane powszechnie w licznych dziedzinach życia.


pudełko
W skrócie można stwierdzić, że sprężarka, której podtypem jest kompresor, służy to wzrostu ciśnienia gazu w urządzeniu oraz wywołaniu jego cyrkulacji. Istotnym elementem będą tutaj filtry do kompresorów, (moje źródła) których niedrożność albo zapchanie bywa najczęstszą przyczyną kłopotów z maszyną. Większość kierowców niekiedy korzysta z najpowszechniejszej sprężarki, pompując za jej pomocą opony na stacji benzynowej. Występują one w postaci mechanicznej oraz elektrycznej - ta ostatnia staje się coraz mocniej powszechna. Używane są do niej przeważnie filtry filtry paliwa Donaldson.


Stosowane przez nas sprężarki regularnie narażone są na zagrożenia, głównie zainicjowane przez znajdujące się w powietrzu zanieczyszczenia. To ono przecież w większości przypadków stosowane jest w tych urządzeniach. Dlatego też, tak ważne są filtry hydrauliczne do kompresorów, które wychwytują wszelkie drobiny, gwarantując prawidłowe funkcjonowanie. Odmiennie sytuacja wygląda w przypadku kondensatorów na olej. Aby je oczyścić, filtry Donaldson (sprawdź sam) nie pomogą, potrzebne jest użycie spustu kondensatu, który wypłukuje na zewnątrz groźna mieszaninę skroplonej wody oraz oleju. Czyszczenie to należy przeprowadzać w regularnych odsetkach czasu, ponieważ profilaktyka bywa zawodna.


Jeśli używasz w swoim warsztacie kompresorów, powinieneś dbać o ich odpowiednią konserwację. W przypadku tych standardowych, powietrznych, poradzą ci w tym filtry. Lecz do konserwacji olejnych, powinieneś przymocować spust kondensatu.

Tags: wygląd, olej, typ