Kilka ważnych informacji o wykorzystaniu tektury falistej w różnego rodzaju opakowaniach.

Posted on 15/10/2021 7:38am

Papier od wielu lat jest bardzo często wykorzystywanym materiałem pakunkowym. W ostatnim czasie wyrosła mu dość duża konkurencja pod postacią plastików, lecz nadal papierowe opakowania są spotykane w zasadzie w każdym sklepie.


Tak naprawdę plastiki sprawdzają się dobrze w przypadku między innymi worków, ale różnych pudełek czy kartonów nie będzie się już z nich robić. Wynika to nie tylko z kosztów, gdyż tego typu opakowanie znacznie więcej kosztują, lecz również z powodów praktycznych. Po prostu od wielu lat wszyscy wiedzą, że na wszelkie duże i małe pudła najlepsza jest tektura falista i na razie nic nie wskazuje na to, aby miała urosnąć jej jakaś większa konkurencja ( ochronny). Opakowania (Opakowania fasonowe) tego typu znalazły zastosowanie w większości gałęzi handlu, nawet przy większych gabarytowo produktach, takich jak okna albo meble.


rękawica ochronna
Author: Steven Depolo
Source: http://www.flickr.com


Tektura falista oferowana jest w wielu różnych odmianach, dzięki czemu można ją odpowiednio dopasować do konkretnego opakowania (najlepszy producent taśm).

Gdy przeczytasz już dane na opisywany temat, to poczytaj także również inne wpisy na ten temat - one również okażą się zajmujące.

Poszczególne jej odmiany będą się różnić ilością warstw i twardością, a co za tym idzie wytrzymałością na mechaniczne uszkodzenia. Najczęściej oferowane są arkusze i bele o różnych rozmiarach, w przypadku bel długość arkusza może mieć długość nawet stu metrów. Przeważnie materiał ten występuje w białym i szarym kolorze, ale na życzenie producent tektury może go przygotować w dowolnej kolorystyce.
Taka sytuacja może mieć przykładowo miejsce przy opakowaniach produktów spożywczych i przemysłowych, na których nadrukowuje się loga producentów i informacje dla klientów.

Tags: koszt, producent, tworzywa