Jakiego typu mamy sposoby mocowania ładunków? O jakich najlepiej pomyśleć?

Posted on 08/12/2019 7:41am

Zamocowanie ładunków w drogowym transporcie to odpowiednie wykorzystanie właściwości aut, a jednocześnie zastosowanie środków mocujących. Jakiego typu są najbardziej znane i pomocne?


Na pewno pasy, ale mogą być wyłącznie w takim przypadku stosowane kiedy są nieuszkodzone i mają czytelną etykietę.


samochód
Author: Carol VanHook
Source: http://www.flickr.com
Tam właśnie jest bardzo dużo ważnych oznaczeń.

Sprawdź ten odnośnik - to bez dwóch zdań świetna propozycja, która na pewno bardzo Cię zaabsorbuje! Nie zwlekaj więc i sprawdź już teraz!

Pamiętajmy, iż na etykiecie musi być podana norma EN 12195-2, ponieważ to oznacza, że producent potwierdza zgodność z jej wymaganiami. Inne normy nie oferują odpowiedniej jakości takich pasów. Łańcuchy mocujące eogniwa.pl muszą spełniać wymagania normy EN 818-2, a elementy łączące i skracające muszą mieć urządzenie ubezpieczające przed rozpięciem.
Drążki umożliwiają błyskawiczny i komfortowy podział powierzchni ładunkowej, dodatkowo mogą być wykorzystywane w pionie oraz poziomie wewnątrz pojazdów między sztywnymi powierzchniami, takie jak chłodnie, naczepy zamknięte i tym podobne. Bardzo często takie zakończenia są obustronnie gumowe albo posiadają antypoślizgowe stopki. Interesującym rozwiązaniem jest również siatka, rozróżnić można dwa typy zabezpieczeń siatkami.

Ta ważna strona jest przygotowana dla sympatyków tej problematyki. Jeśli wliczasz się do nich, to kliknij na taki odnośnik.

Jedna z nich to zabezpieczenie przestrzeni ładowni, następna zabezpieczenie ładunku przez okrycie i docisk.
Pierwszy typ znajduje zastosowanie przy przewozie ładunków sypkich w otwartych kontenerach lub pojazdach o otwartej ładunkowej przestrzeni. Ich zaletą jest możliwość wykorzystania w samochodach różnego typu i różnych producentów, a jednocześnie szybkie i proste mocowanie za pomocą pasów mocujących. Pamiętajmy jednakowoż, aby taki sprzęt kupować w specjalistycznych sklepach, w jakich kupimy i inne niezbędne elementy, jak śruba z uchem, eogniwa.pl która jest przydatna do wielu zadań.

Tags: komfort, sprzęt, pomoc, zastosowanie