Jakie znaczenie na triumf konceptu posiada stopka do maszyn.

Posted on 14/01/2020 7:30am

Każdy międzynarodowej sławy projektant mody, swego okresu sam tkwił w swoim warsztacie krawieckim nad sporymi tkaninami, planami a najbardziej nad maszyną do szycia. Ofiarował, każdą wolną chwilę nad próbą zaprojektowania czegoś nowatorskiego, nowoczesnego, czegoś co zawładnie światem mody.


Nowa maszyna do szycia
Author: gina pina
Source: http://www.flickr.com
Dość często zdarzało się tak, iż tygodniami projektant siedział jak i usiłował skorygować projekt, bo zawsze coś w nim było nie tak. Niekiedy projektanci po owych kilku dniach poddawali się i zaczynali inny plan. Kiedy natomiast byli zadowoleni ze swojej pracy zasiadali do szycia. Jeszcze parę lat temu projektanci pierwszy egzemplarz z najnowszego projektu robili własnoręcznie. Zasiadali do maszyny do szycia oraz usiłowali wnieść w niejeden stworzony ciuch, kawałek swojej duszy. Dlatego, żeby ich projekty były jak najlepszej trwałości, musieli pracować na bardzo dobrych maszynach do szycia. Najistotniejszą częścią są stopki do maszyn, ponieważ to one wytwarzają zakończenia danego ciucha. Jest kilka rodzai jak np. stopka ściegu owerlokowego bądź do krytego, także można odnaleźć stopkę krawędziową. Każda stopka posiada inne zastosowanie jak i będzie jedną z najważniejszych elementów w każdej maszynie do szycia.

Ubrania na wieszakach
Author: Franklin Heijnen
Source: http://www.flickr.com
Dobrze dopasowane stopki do maszyn to połowa sukcesu w trakcie szycia danej kreacji. Dodatkowo trzeba pamiętać, by co pewien czas sprawdzać poprawność robionego ściegu, bo w czasie dłuższej pracy stopka może się poluźnić, przesunąć bądź igła może w pewien sposób się przekrzywić albo skrzywić. Będzie to nadzwyczaj częsty przypadek, gdyż tak jak wszystko co się wykorzystuje posiada swoją żywotność tak i części maszyny maszyny tartaczne do szycia posiadają swoją trwałość. Nie jest to bardzo kłopotliwe, gdyż zdjęcie stopki oraz igły oraz ich zmiana jest to kwestia kilku minut. Jak widać, stopki do maszyn, niby taki malutki kawałek metalu, który spełnia tak istotną funkcję w procesie tworzenia nowych ubrań.

Czy zaciekawiłyby Cię inne wiadomości (http://www.13tattoo.pl/) na ten temat? Zachęcamy do przeglądnięcia następnego tekstu. W nim zapoznasz się z przeróżnymi detalami.

Można bez problemu rzec, iż taki kawałek metalu będzie niemalże konieczny podczas owego procesu. Przy pomocy tak małej rzeczy można czynić tak wiele w branży mody.

Tags: projektant, maszyna do szycia, szycie, pracownia krawiecka, stopka krawędziowa