Jakie są najczęściej używane techniki sterowania prędkością wirowania silników elektrycznych.

Posted on 23/07/2019 3:40pm

Silniki elektryczne używane są w rozmaitych przemysłowych i domowych urządzeniach. Występują w bardzo dużej wprost ilości odmian, od niewielkich, które mają wielkość paru milimetrów aż po wielkie, mające wagę kilkuset kilogramów i napędzające równie potężne urządzenia i maszyny.
podpisywanie kartek
Author: Ann
Source: http://www.flickr.com


Silniki przede wszystkim można podzielić na zasilane napięciem stałym i zmiennym, a w ramach każdej takiej grupy istnieją kolejne podziały.

Jeśli masz zamiar być na bieżąco w tym temacie, to przyda Ci się aktualna treść (http://midas-przewozy.pl/oferta). Poczytasz o niej pod podkreślonym poniżej linkiem. A jeżeli będziesz miał pytania, szybko na nie odpowiemy!

Lecz bez względu na rodzaj zasilania konieczne będzie kierowanie pracującym silnikiem, czy to w sposób automatyczny czy też ręczny. Sterowanie ręczne odbywa się przez człowieka, który decyduje o tym, czy urządzenie ma się kręcić czy też nie. W bardziej zaawansowanych układach istnieje również możliwość sterowania prędkością obrotową silnika. Stosuje się w tym celu różne rodzaje sterowników, a ich typ będzie przede wszystkim zależał od rodzaju zasilania. Tego typu układy sterujące nie tylko będą pozwalać na regulowanie obrotowej prędkości, ale też na automatyczną realizację ustalonych działań po dostaniu pewnych sygnałów zwrotnych.


Czyszczenie kostki
Author: Bruk Bet
Source: Bruk Bet


W przypadku silników na prąd zmienny do kontrolowania prędkości obrotowej wykorzystuje się przede wszystkim przemienniki częstotliwości - o ich działaniu możesz dowiedzieć się więcej przemienniki częstotliwości. Tak naprawdę składają się one z dwóch podzespołów, z jakich pierwszy będzie zamieniał napięcie sinusoidalne na stałe, a drugi robi to w stronę powrotną, ale już z inną częstotliwością. Na dzień dzisiejszy przemienniki częstotliwości są jednymi z najbardziej skutecznych metod na regulację prędkości obrotowej silników, więc jest zrozumiałe, że są tak chętnie stosowane. Za to przy silnikach zasilanych prądem stałym jednymi z często stosowanych układów są sterowniki serwo. Kompletne układy będą się składać ze sterownika, siłownika i enkodera, który jest używany jako element sprężenia zwrotnego - żeby zobaczyć, jak to wygląda zerknij na tę stronę.
Na podstawie sygnałów o położeniu wału czy prędkości obrotowej sterownik umożliwia otrzymanie wymaganego efektu, na przykład zmiany ilości obrotów.

Może jakiś komentarz z strony (https://www.newrent.pl/) Cię dotknął? Masz ochotę na to zareagować? Zachęcamy Cię do tego z zaangażowaniem. Oczekujemy na Ciebie!

Nowoczesne sterowniki mogą pracować w jednym z kilku trybów, dzięki czemu możliwości ich są naprawdę duże.

Tags: Silnik, stal, Urządzenia, zysk