Jak nasze myślenie o magazynowaniu żywności zostało zrewolucjonizowane przez XX-wieczne wynalazki

Posted on 13/01/2020 7:26am

Magazynowanie pożywienia, a zwłaszcza towarów łatwo psujących się, od wieków było sporym wyzwaniem dla ludzkości. U zarania dziejów musiano po prostu pożreć wszystko natychmiast, czyli zaraz po upolowaniu zwierzyny, a ewentualnymi pozostałościami poczęstować sępy. Później poznano konserwujące właściwości soli kamiennej, a w dawnych dworkach szlacheckich cześć artykułów przechowywano w chłodnych piwniczkach lub obkładano je lodem.


izolacje.gda.pl/pl/chlodnictwo-przemyslowe,15
Author: Offutt Air Force Base
Source: http://www.flickr.com
Rzecz jasna istnieją również inne sposoby przedłużania trwałości jedzenia, a do nich z pewnością należałoby wliczyć np.

Masz jeszcze chwilę? Jeśli tak, to namawiamy Cię do nowej strony, na której znajdziesz pouczające wpisy - kliknij w link wzorcowanie pirometrów.

peklowanie, ale w tym miejscu skupmy się tylko na sprawie parodniowego alb nawet kilkunastogodzinnego składowania różnego rodzaju łatwo psujących się pokarmów.


Wynalezienie lodówki oraz zamrażarki kompletnie zmieniło nasze życie. Po części mogliśmy stać się nieco bardziej zgnuśniałymi, ponieważ nie jesteśmy zmuszeni poświęcać wolnego czasu na czasochłonne obrabiane produktów spożywczych. Po powrocie z wielkich zakupów w hipermarkecie, wystarczy wypakować wędliny czy sery żółte z siatek, a później poukładać je na półkach chłodziarki.

Jak myślisz? Czy informacje na opisywany wątek są niezwykłe? Jeśli tak, to przejrzyj tekst (http://elmet-produkcja.pl/frezowanie), a odnajdziesz w nim wiele fenomenalnych wiadomości, które przykują Twą uwagę.

W ten sposób przyrządzanie posiłków jest tak samo nieskomplikowane, bo wystarczy otworzyć drzwi owej chłodziarki i wyłożyć na stół wszystkie produkty potrzebne do obiadu.

Nie inaczej sprawa się przedstawia w przypadku sklepów, które także muszą priorytetowo zadbać o świeżość, a co za tym podąża, jakość oferowanych w sprzedaży wyrobów. Jednak w przypadku składowania łatwo psującej się żywności na masową skalę, należy także wziąć pod uwagę fakt, że rozmiary zamrażarek też muszą być odpowiednio wielkie. Dobrze wiedzą o tym posiadacze potężnych sklepów z wędlinami, którzy chcąc jeszcze bardziej powiększyć wybór towarów, są zmuszeni wpisywać w wyszukiwarkę frazę komory chłodnicze Warszawa - sprawdź komory chłodnicze - CiK Wiśniewski, żeby na obszarze stolicy znaleźć sprzedawcę takich urządzeń.

Można byłoby zaryzykować stwierdzenie, że wzrost popularności chłodziarek oraz zamrażarek w pewnym sensie przyczynił się do poprawy stanu higieny. Jeszcze 5 dekad temu na bazarach sprzedawano surowe mięso i to nawet w największy upał. Chociaż i dzisiaj można jeszcze spotkać takich handlarzy, to jednakże większość łatwo psującej się żywności nabywamy w sklepach, gdzie takie produkty leżą na regałach długich chłodziarek. A fraza komory chłodnicze Warszawa robi karierę wśród przedsiębiorców, którzy pragną otworzyć w stolicy kolejną hurtownię z wyrobami wędliniarskimi bądź mleczarskimi.

Tags: żywność, chłodziarki, lodówki, chłodnie