Jak maszyny, a konkretniej owijarki, zmieniły pracę robotników w zakładach oraz farmerów

Posted on 14/12/2018 1:19pm

Maszyny wytwarzane przez ludzi można podzielić na dwie grupy: te używane w przemyśle i te, których używa farmer w trakcie pracy na roli. W wyniku tak przeprowadzonego podziału okaże się, że w pierwszym zbiorze znajdą się przykładowo mieszalniki do wyrobu produktów w branży chemicznej, a w tym kolejnym różnej wielkości snopowiązałki, nie wspominając już o ciężkim sprzęcie, to jest o kombajnach.
W rezultacie takiego podziału okaże się także, że niektóre urządzenia są wykorzystywane zarówno pracowników fizycznych w zakładach chemicznych, jak i przez osoby trudniące się uprawą roślin i hodowlą bydła. I już teraz możemy wspomnieć, że owijarki bardzo dobrze wpasowują się w definicję obu rzeczonych grup.Towary o wielkich gabarytach sprawiają problemy przy wyładunku, a niekiedy jeszcze więcej przy pakowaniu. Obydwie te czynności wymagają skrupulatności ze strony pakowaczy i ich szczególnej przezorności przy wykonywaniu powierzonych obowiązków. Tego typu przedmioty często są również ciężkie, co jeszcze dodatkowo utrudnia pracę. Na szczęście w fabrykach pojawiły się sprzęty, które w znaczącym stopniu ułatwiły wykonywanie rzeczonych czynności. Od czasu, kiedy w halach ustawiono owijarki, pracownicy nie są zmuszeni ręcznie pakować okien czy owijać palet przezroczystą folią -
Pakowanie maszynowe
Source: www.vincent.pl
Rolnictwo już od dawna korzysta z zdobyczy cywilizacyjnych XX stulecia. Bez maszyn żaden rolnik nie wyjeżdża dzisiaj w pole. Audycje telewizyjne, które traktują o życiu na wsi uzmysławiają nam ważny fakt: kobiety już nie muszą pomagać mężom. Mogą zając się domem, a nawet poszukać sobie pracy zarobkowej. A rzeczone wcześniej owijarki pełnią w gospodarstwach rolnych istotną funkcję. Wykorzystuje się je podczas sianokosów, kiedy lekko wysuszoną trawę nasza maszyna ubija, aby potem powstały foremne bele owinięte folią. W taki sposób powstaje sianokiszonka, która zimową porą jest pożywieniem dla bydła (patrz szczegóły).Wytwórcy owijarek są zmuszeni dbać o bezpieczeństwo facetów, którzy w niedalekiej przyszłości będą używać takich maszyn. Montowane zabezpieczenia, certyfikacja oraz ciągły nadzór nas produkcją upraszczają osiągnięcie określonego celu. Ten fakt nie zwalnia jednak niedoszłych pracowników z konieczności przestrzegania reguł bezpieczeństwa i higieny pracy. Co rusz słyszy się w telewizji o groźnych wypadkach. Trzeba w tym miejscu wspomnieć o tym, że tylko trzeźwość umysłu robotnika pomoże uchronić go przed trwałym uszkodzeniem ciała.

Tags: Produkty, maszyny, rolnictwo