Jak duże przedmioty można opakować w folię kurczącą się pod wpływem wysokiej temperatury?

Posted on 13/10/2019 7:26am

Aktualnie wiele produktów jest pakowana w różnego rodzaju folie. Dlatego też nic dziwnego, że urządzenia, które owijają przeróżne towary są wykorzystywane na niemalże dowolnej linii produkcyjnej.
Co ważne, taki typ surowca jest bardzo elastyczny, tani i jest oferowany w różnego typu wariantach. Dlatego też niezwykle często stosowane jest pakowanie w folię termokurczliwą. Wszyscy znamy akurat tak opakowane towary z żywnością, m.in. sery czy mięsa. Zależnie od grubości, tego typu opakowanie mogłoby roztwierać się dosyć trudno. Taki rodzaj folii mógłby przybrać kształt towaru oraz prawidłowo chroni zapakowany tak produkt. Folia termokurczliwa dostosowuje się do danego wymiaru, a następnie w formach, by później zostać opakowane za pomocą maszyny do pakowania, która w szybki sposób tworzy prawidłowo zapakowany produkt.


led
Author: Mike Mozart
Source: http://www.flickr.com


Niezwykle ważne jest również to, że folia termokurczliwa może zostać poddana recyclingowi, zatem mogłaby być wykorzystana wielokrotnie.

Jeśli zainteresował Cię ten wpis, to do zobaczenia (http://fmk.pl/podajniki-slimakowe/) są następne wątki na stronie, którą opracowaliśmy pod poniższym linkiem.

Podobnie jak odmienne surowce plastyczne. Robi się z nich chociażby reklamówki czy też inne jednorazowe torebki. Tego typu pakowanie > wypatrz promocje w folię termokurczliwą ma za zadanie dobre zabezpieczanie przedmiotów przed uszkodzeniem w czasie przewożenia. Co interesujące, w folię termokurczliwą można by spakować również większe urządzenia (lodówki czy zmywarki) oraz nawet jednostki pływające.
Taki rodzaj folii posiada często filtr UV, który jest bardzo użyteczny podczas długich transportów. Ponadto opakowywanie w tego typu folię może zawierać również pokrywanie folii powłoką antykorozyjną, która chroni produkty wykonane z metalu przed działaniem korozji.

Tags: piec, pakowanie, sposób, typ