Gdzie nabyć używane części do pojazdu

Posted on 08/10/2019 7:32am

Naprawa auta nie zawsze musi wiązać się z kupnem nowych (kosztownych) części. Sporo części można zastąpić wymiennikami z drugiej ręki lub ze złomowiska. Podpowiadamy na co uważać w czasie zakupów elementów używanych. Gdzie dostać używane części najoszczędniej? Na pewno na złomowisku. Względnie na giełdzie albo aukcyjnych serwisach internetowych.

części samochodowe
Author: Dylanlspangler
Source: http://www.flickr.com
Czy to jednakże pewne i warto w ogóle inwestować w „złom”? Na te pytania nie ma bezspornej odpowiedzi, bowiem wszystko zależy od fragmentu, jaki pragniemy nabyć. W niektórych wypadkach (przykładowo pierścień oporowy) może wiązać się to z dużym ryzykiem, w następnym używaną część zdołamy ocenić na oko i odważnie montować w samochodzie. Elementy przede wszystkim musimy podzielić na dwie podgrupy: części mechaniczne i blacharskie. Z pierwszymi musimy uważać, bo sprzedawca „naciągacz” może nam oferować "kota w worku".części zamienne
Author: Umberto Brayj
Source: http://www.flickr.com
Napęd, skrzynia biegów, amortyzatory – tego „gołym okiem” nie ocenimy. Nie zmienia to jednakże faktu, iż nieraz gra jest warta świeczki. Jeśli na przykład nowa zautomatyzowana skrzynia biegów kosztuje 20 tys. zł, a wykorzystywaną dostaniemy za np. tysiąc zł (poznaj tutaj). Nawet kiedy przy pierwszej próbie okaże się ona nie do końca efektywna to za nabycie + montaż + demontaż zapłacimy z pewnością mniej aniżeli za nowy egzemplarz. Należy tylko uważać na fragmenty, jakie w danym wzorniku psują się często. W wypadku fragmentów karoserii (dla przykładu lusterko) nie zachodzi żadne ryzyko zakupu w stanie używanym. Często będzie to nawet lepsze i tańsze podejście aniżeli zastosowanie nowego zamiennika.

Bez względu na opłacalność przestrzegamy przed kupnem na złomowiskach części posiadających wpływ na bezpieczeństwo pasażerów przykładowo elementów układu hamulcowego czy systemów pirotechnicznych – poduszek powietrznych. Za cały silnik (zobacz regeneracja silników hydraulicznych) benzynowy do znanego modelu pojazdu (o ile nie jest to jakaś wyjątkowo wyszukiwana jednostka) trzeba zapłacić od 800 do 4 tys.

Jeżeli publikowany tekst jest dla Ciebie atrakcyjny, to spójrz także na pomocne teksty (http://odlew.com.pl/materialy-na-formy/poliuretanowe-zywice-odlewane/poliuretanowe-zywice-elastyczne), które mają absorbujące informacje - na pewno Cię wciągną zupełnie!

zł. Za takowe kwoty nie da się wykonać poważnej reperacji silnika, o solidnym kapitalnym remoncie nie wspominając (link do strony). Uwaga! Nawet jeśli sprzedawca używanego silnika daje gwarancję rozruchową, to i tak ryzykujemy, że w razie wpadki sami zapłacimy za powtórny demontaż a także montaż.

Tags: montaż, części, elementy, demontaż