Dlaczego warto stosować zbiorniki przeponowe i jaki zbiornik wybrać do jednorodzinnego domku?

Posted on 21/06/2018 10:10pm

Jeśli nasz dom nie posiada przyłącza do sieci wodociągowej musimy bezwzględnie zainwestować w praktyczną pompę hydroforową wraz z funkcjonalnym i pojemnym zbiornikiem hydroforowym. Dzięki niemu wodna instalacja w naszym domu będzie działać bezawaryjnie i sprawnie przez długi czas. Najczęściej wybierany obecnie zbiornik to zbiornik przeponowy – czym się on wyróżnia? Jaka objętość zbiornika wystarczy dla domu jednorodzinnego?
zbiorniki przeponowe
Author: cogdogblog
Source: http://www.flickr.com
Zbiornik (więcejinfo na stronie http://maragency.pl/kategoria/naziemne/27/) hydroforowy przeponowy ma taki sam cel, jak standardowy hydroforowy zbiornik – gromadzić wodę, która zostanie później zastosowana do zasilenia domowej wodnej instalacji. Dodatkową korzyścią zbiornika przeponowego jest fakt, że jego pojemność jest o wiele większa niż w przypadku zbiorników, które nie mają przepony. -> Zbiorniki przeponowe na stronie partnera Zbiorniki przeponowe mogą być stosowane nawet w wodzie, która zawiera dużo wapnia, bez niebezpieczeństwa powstania korozji – woda dotyka jedynie przepony, co minimalizuje ryzyko zardzewienia. Sprawia to, że bez wątpienia będą nam one towarzyszyć przez dłuższy czas, nie zatracając przy tym swojego funkcjonalnego charakteru. Zbiorniki przeponowe zapobiegają również zanieczyszczeniu wody i nie wymagają uzupełniania powietrza – są zatem niezwykle łatwe w obsłudze.


Jeśli mowa o pojemności zbiornika, w domkach jednorodzinnych najkorzystniej sprawdzają się zbiorniki przeponowe o objętości 100l. -> Są one dostatecznie duże, żeby pompa - więcej - mogła funkcjonować sprawnie i ekonomicznie, nie produkując zbyt wysokich kosztów. Pojemność ta przedłuży również trwałość pompy – zbyt mały zbiornik mógłby przyspieszyć jej przegrzewanie, a nawet spalenie. Opłaca się zatem wykorzystać zbiornik przeponowy o pojemności 100 l – dzięki temu stworzymy instalację wodną, która będzie nam dobrze służyć przez dłuższy czas, dostarczając do naszego domu tak niezbędną do życia wodę.


Podczas kupowania zbiornika hydroforowego do naszego domu powinniśmy kierować się jego parametrami, a nie ceną. Warto zwrócić uwagę na fakt, że stanowi on długofalową inwestycję, która będzie nam towarzyszyć przez dłuższy czas. Dobrze więc wydać na niego nieco więcej pieniędzy i otrzymać produkt, który będzie cechował się wysoką jakością.

Tags: woda, gaz, instalacja, zakup, piec