Czy zdajesz sobie sprawę, iż pakowanie różnych materiałów można znacznie skrócić. Wszystko dzięki właściwym maszynom pakującym

Posted on 18/03/2020 7:38am

Owijarki do palet przeznaczone są do maszynowego owijania folią tak zwanych stretch towarów składowanych na paletach. Zwłaszcza polecane są w tych miejscach, w których wymaga się uzyskania dość znacznej wydajności przy jednoczesnych niskich nakładach pracy oraz finansowych w procesie pakowania. Takie miejsca to faktycznie więc centra dystrybucyjne, hurtownie czy zakłady produkcyjne. Świetnie się też sprawdzą w każdej firmie, gdzie pakowanie towarów jest częste.


owijarka
Author: Vincent Sp. z o.o.
Source: http://www.vincent.pl/
Zastosowanie podczas procesu pakowania oferowanych w sprzedaży owijarek do palet gwarantuje uzyskanie znacznych oszczędności dzięki różnorodnym plusom. Przede wszystkim rozpocznijmy od tego, że możemy mocno zmniejszyć koszty zużycia folii. Dlaczego? Owijarki mają funkcję rozciągu folii, która umożliwia zmniejszenie użycia folii w odniesieniu do owijania ręcznego. Inną zaletą jest powiększenie wydajności procesu pakowania. To dzięki temu, iż istnieje możliwość ustawienia maszynowego dla wymaganych parametrów, co powoduje że znaczną prędkość obrotową talerza owijarki - . To sprawia, że owijanie maszynowe trwa rzeczywiście krócej niż owijanie tradycyjne. To też sprawia, iż pracownik w czasie foliowania może być pochłonięty innymi czynnościami, przykładowo przygotowaniem, albo dostarczeniem następnej palety.

Istotną cechą jest również powtarzalność pakowania. Po prostu, owijanie owijarką gwarantuje utrzymywanie takiego samego sposobu pakowania dla określonego rodzaju ładunków. Tego typu powtarzalność raz
folia do pakowania
Author: DiamondBack Truck Covers
Source: http://www.flickr.com
opracowanego i właściwego sposobu pakowania pozwala na bezpieczne składowanie oraz transportowanie towarów. Ostatnią niezbędną cechą jest stabilność ładunku. Owijarka przy pomocy regulacji umożliwia na dostosowanie sposobu owinięcia nawet do bardzo różnorodnych ładunków w sposób w jak najwyższym stopniu bezpieczny i gwarantujące stabilność ładunku na palecie. To zdecydowanie gwarantuje uniknięcie ewentualnych uszkodzeń ładunków.


Korzystnie też wspomnieć o maszynach pakujących typu Flowpack.

Obowiązkowo zweryfikuj ofertę (http://fmk.pl/podajniki-slimakowe/) dotyczącą archiwum pokrewnych artykułów. Są one zamieszczone na innym tego rodzaju serwisie - zobacz je.

Nadaje się najlepiej do pakowania produktów o standardowych, regularnych kształtach. W zależności od rodzaju produktu jesteśmy w stanie dobrać rozwiązania z górnym lub dolnym podawaniem folii.

Jeżeli przedstawiany artykuł jest dla Ciebie interesujący, odwiedź ten link maszyna w tartaku, a zgłębisz większą ilość informacji, które Cię niezwykle zafascynują.

Zależnie od wymagań oferowane flowpacki mogą być doposażone przykładowo w automatyczny podajnik produktu lub dozownik gazu spożywczego APW. Może też posiadać etykieciarkę a także datownik do nanoszenia daty.

Tags: folia, maszyna, produkt