Czy wybranie wózka widłowego to prosta rzecz? Na co zwracać uwagę? Lepszy będzie używany czy nowy?

Posted on 11/10/2021 7:30am

Własna firma to duże wyzwanie. Sporo osób zapewne pomyśli zaraz o problemach ze znalezieniem gotówki, natomiast to tylko jedna rzecz. Kolejnym wyzwaniem jest ogromna ilość decyzji, jakie musimy podejmować każdego dnia.


Nawet przy wyborze odpowiedniego sprzętu trzeba przemyśleć różne za i przeciw by dokonać właściwego wyboru. Tak jest choćby przy kupowaniu wózka widłowego. Który wybrać? Na jakie rzeczy zwracać uwagę?

Profesjonalny wózek widłowy
Author: Michael Gil
Source: http://www.flickr.com
Po pierwsze pomyślmy nad tym czy interesują nas nowe czy używane wózki widłowe. Dla niektórych może się taka decyzja wydać łatwa jednak w rzeczywistości lepiej to dobrze przemyśleć. Sporo zależy od kwoty, jaką chcemy wydać jednak nie tylko. Może bowiem być tak, że w takiej samej kwocie dostaniemy dobrej firmy używany wózek, lecz także nowy jednak niskiej półki. Warto sprawdzić jak wygląda temat gwarancji, gdyż możemy się bardzo zdziwić kiedy dowiemy się jaka jest cena naprawy tego typu używanego sprzętu pogwarancyjnego. Z drugiej strony nowy sprzęt słabej jakości może nie spełnić wszystkich oczekiwań oraz być mniej wydajny.

Warto zastanowić się czy kupić wózek elektryczny, a może z silnikiem diesla lub [fosforanowanie żelazowe cena] LPG. Trzeba brać pod uwagę to gdzie będzie wykorzystywany taki pojazd. W zamkniętych pomieszczeniach, takich jak hale i magazyny trzeba korzystać z wózka elektrycznego bo nie emituje on spalin, a co się z tym wiąże nie stwarza zagrożenia dla osób pracujących w takich miejscach. Natomiast diesel używany jest w przestrzeniach otwartych w związku z tym, że emituje on szkodliwe dla zdrowia spaliny. Swego rodzaju kompromisem może być sprzęt z instalacją LPG z tego powodu, iż może być wykorzystywany zarówno w pomieszczeniach zamkniętych jak i na wolnym powietrzu. Z tego powodu należy przemyśleć do jakiego rodzaju prac ten sprzęt jest nam najbardziej potrzebny. JeśliJeżeli chcesz się dowiedzieć więcej sprawdź ( sklep z akcesoriami cukierniczymi ) .

Następna ważna rzecz to udźwig. Taki parametr jest bardzo ważny bo z reguły zależy nam aby wózek widłowy podnosił jak największą ilość ciężarów. Jednak należy pamiętać, że to co mówi producent to najczęściej udźwig, który ma sprzęt w konkretnych okolicznościach, z konkretnym środkiem ciężkości jak i zasięgiem wysokości do trzech metrów. W rzeczywistości natomiast gdy parametry ulegają zmianie to i sam udźwig jest już mniejszy. Z tego powodu należy sprawdzić jak wygląda wykres spadku tego udźwigu przy zmianie danych parametrów. Warto zwrócić na takie rzeczy uwagę.

Tags: sprzęt, producent, LPG