Co to są żmijki i transportery rolkowe?

Posted on 19/12/2022 2:04pm

Jeżeli pracujesz w przedsiębiorstwie budowlanym to pewnie widziałeś urządzenia magazynowe. Jak to w każdej firmie obsługującej magazyn, potrzebna jest taśma produkcyjna. Spora część firm używa wózki widłowe, regały magazynowe i inne różne maszyny.
Skuteczna linia przeładunkowa potrzebuje jeszcze (przejdź do serwisu podajniki rolkowe. Dla nieobeznanych z tematem nic to nie mówi. Nie są to pojazdy, ale linie umożliwiające przeniesienie produktu z z jednego punktu na drugi na rolkach – podobnie do systemu taśmowego.Przewagą takiej technologii jest przede wszystkim elastyczność konfiguracji urządzenia. Z reguły maszyna jest zbliżona wyglądem do stołu z obrotowymi rolkami. Urządzenia można dosyć dowolnie skręcać pod zmiennym kątem, dostosowując odpowiednią wysokość i łącząc z innymi transporterami. Kolejnym walorem jest możliwość podłączenia silnika umożliwiającego stały obrót rolek. Rzecz jasna tam gdzie jest to konieczne – na niektórych obcinkach do przeniesienia wystarczy grawitacja i równia pochyła. Niestety wadą. Rolki posiadają ustaloną szerokość, co ogranicza dowolne zastosowanie dla produkcji i wymaga zmiany rolek dla rzeczy o zbyt dużym przekroju. Pomimo tej wady jest to nadal wystarczająco elastyczny system i do tego łatwy w naprawie. Gdyby nie byłoby to sprawdzone rozwiązanie, to nie zdobył by tak powszechnego uznania.Drugie - Systemy transportu - Systemy transportu wewnętrznego] rozwiązanie dostarczają tzw. żmijki. Pewnie kojarzy się to wyłącznie z drutem do udrażnianie zlewu. Poza tej potocznej funkcji, żmijki także dotyczą się do sposobów transportu. Chodzi tu o przepływ półpłynnych substancji. Klasycznie żmijka przypomina rura ze stożkowatym lejem przy początku. Tak naprawdę to bardziej skomplikowana konstrukcja. Wewnątrz cylindra zainstalowanerura (dowiedz się więcej o ofercie rur konstrukcyjnych)t przenośnik wyglądający jak wiertło. Fachowcy używający takich maszyn określają to, jako przenośnik ślimakowy. Przykładowe zastosowanie mamy w rolnictwie do pompowania pszenicy do silosów lub w budownictwie do wsypywania cementu.

Nie musi to być sama „rura”, dochodzi jeszcze ruchomy stelaż pozwalający podnosić żmijkę. Ponadto istnieje możliwość skręcania i wydłużenia przenośnika. Szybko się przekonujemy pożytek znajdziemy w niektórych tylko pracach. Dystrybucja czy to przenośników ślimakowych czy transporterów głównie dotyczy rolnictwa i produkcji.

Tags: transport, maszyna, przemysł, rolnictwo