Co należy zobaczyć w Holandii?

Posted on 13/03/2019 7:42am

Holandia jest ładna oraz czysta. Przeważającym pejzażem są rzecz jasna wiatraki, które niegdyś służyły do osuszania terenów po jeziorach natomiast dzisiaj stanowią symbol tego kraju i pamiętne krajobrazy.


Już sam Amsterdam, a więc stolica Holandii zaliczany jest do jednych z najcudowniejszych metropolii globu.
pomieszczenie biurowe
Author: U.S. Army RDECOM
Source: http://www.flickr.com


Hardox
Author: ricardo lafuente
Source: http://www.flickr.com


Tylko w owym mieście jest blisko 1281 mostów, co już czyni je niezwyczajnym. Miasto owo uważane jest niejako za skansen – ze starymi wiatrakami, zabytkami, kanałami albo muzeami. Nie można również pominąć rozległych ogrodów, które cieszą oko wielbicieli natury. Jeśli już mowa o ogródkach trzeba napomknąć o Keukenhof w miejscowości Lisse – te popularne są na całym globie. Na terytorium ponad 32 ha podziwiać można głównie cebulowe kwiaty - sztuczne kwiaty wrocław - jak przeróżne rodzaje hiacyntów czy tulipanów. Każdego roku w Keukenhof sadzi się ręcznie w przybliżeniu 7 milionów kwiatów, kiedy wyrosną oglądać je można tylko przez dwa miesiące w roku ( na przełomie kwietnia oraz maja) – wówczas ogrody (http://zielonaprzestrzen.pl/) są czynne dla osób odwiedzających.


Do jednych z najcudowniejszych zakątków Holandii należy też Scheveningen, to nadmorski rewir Hagi z deptakiem oraz różnymi atrakcjami dla podróżników. W tym miejscu, jeśli trafimy w odpowiednim okresie podziwiać będzie nam dane także przeróżne rzeźby z piasku na wybrzeżu. Koniecznie trzeba zobaczyć też dzieło Henrika Mesdaga, który to uchwycił Scheveningen w sposób podobny do naszej Panoramy Racławickiej.
Do Holandii dojechać nie jest ciężko. Odchodzą w ową stronę każdego dnia busy Polska Holandia lubelskie jest regionem z jakiego nadmienione busy odjeżdżają nawet kilka razy w ciągu dnia.

Tags: czas, natura, świat, KOŁO, teren